Մեղրի համայնքի ղեկավար Բագրատ Զաքարյանի շնորհավորական ուղերձը` Մայիսի 9-ի առթիվ
Ջերմորեն շնորհավորում եմ բոլորիս մայիսի 9-ի` Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ:
Յուրաքանչյուր ազգի պատմության ամենահիշարժան դրվագները հաղթանակներն են: Հաղթանակներն են, որ նոր սխրանքների են ոգեշնչում սերունդներին: Մեր ժողովրդի պատմության մեջ քիչ չեն այդպիսի փառավոր հաղթանակների և սխրանքների հերոսական դրվագները:
Մայիսյան հաղթանակները խորհրդանշում են մեր ազատատենչ ժողովրդի անկոտրում կամքն ու հաղթական ոգին, նրա անձնուրաց նվիրվածությունն ու հավատարմությունը հայրենիքին: Մենք միասնության ու համախմբվածության, ազգային ոգու եւ արժանապատվության նվիրական զգացումներով ենք տոնում այս օրը:
Սիրելի´ հայրենակիցներ, հայրենիքի պաշտպանության համար նահատակված մեր հայրենակիցների հիշատակը հարգելու լավագույն ուղին նրանց երազանքների երկիրը կառուցելն է: Այդ ճանապարհին մենք իրավունք չունենք ընկճվելու և նահանջելու:
Մենք պարտավոր ենք լինել միասնական, զգոն և հավասարակշռված:
Կրկին շնորհավորում եմ բոլորիս` մեր ազատամարտիկներին, մեր ազգի բոլոր նվիրյալներին: Խոնարհվում եմ բոլոր այն տղաների հիշատակի առաջ, ովքեր իրենց կյանքը դրեցին հայրենիքի ազատության զոհասեղանին: Մաղթում եմ մեր ազգին հարատև խաղաղություն և բարօրություն: