Մեղրի համայնքի հարգելի՛ բնակիչներ,
Ապրիլի 20-ին Հայ Առաքելական Եկեղեցու կարևորագույն տոներից Սուրբ Զատկի՝ Տեր և Փրկիչ Հիսուս Քրիստոսի փառավոր Հարության օրն է։
Սուրբ Զատիկը տոն է վերածննդի, հոգևոր զարթոնքի, ներողամտության ու հաշտության։ Այն հուշում է մեզ, որ կյանքի ճանապարհը չի սահմանափակվում միայն տեսանելիով, այլ բացվում է հավիտենականության հույսի մեջ և կոչ է անում մեզ վերանայելու մեր արժեքներն ու արարքները, ապրելու սիրով, եղբայրական համերաշխությամբ ու հանդուրժողականությամբ։
Տոնի պատգամն է վերածնվել հավատքով, վերագտնել ներքին խաղաղությունն, ամրապնդել հավատքը, զտել մեր հոգիները չարից, ներման ուժ գտնել սրտերում, խաղաղություն սփռել մեր մտքերում ու քայլել սիրո և արդարության ճանապարհով։ Հիսուս Քրիստոսի հարությունը հավերժական հիշեցումն է այն բանի, որ յուրաքանչյուր խաչելիությունից հետո կա հարություն՝ երբ մարդը հաղթահարում է փորձությունները և վերականգնում իր լուսավոր էությունը։
Այս Սուրբ տոնի խորհուրդն ավելի քան երբևէ կարևոր է մեր օրերում։ Մեր համայնքը ապրում է նորարարության, սերունդների դաստիարակության, համախմբված աշխատանքի և փոխադարձ աջակցության արժեքներով։
Թող Հարության բերկրալի լուրը ապրեցնի ձեր ընտանիքները՝ լցնելով ձեր սրտերը խաղաղությամբ, տունը՝ օրհնությամբ, կյանքը՝ հարատև սիրով ու ջերմությամբ։ Մաղթում եմ, որ այս Սուրբ տոնն ազդակ լինի նոր վերելքների, հույսի և լուսավոր ապագայի համար։
Քրիստոս հարյավ ի մեռելոց։
Օրհնյալ է հարությունը Քրիստոսի։