Սիրելի՛ աշակերտներ, ուսանողներ, սաներ, հարգելի՛ մանկավարժներ, կրթության ոլորտի ներկայացուցիչներ և ծնողներ,
Ի սրտե շնորհավորում եմ բոլորիդ նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի և Գիտելիքի օրվա առիթով։ Այս տոնը խորհրդանշում է ոչ միայն գիտելիքի ու դպրության սկիզբը, այլև հայրենիքի նկատմամբ սերն ու պատասխանատու քաղաքացի դառնալու կարևոր արժեքների պահպանությունը։
Օրը հատկապես տոնական է առաջին դասարանցիների և բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ մուտք գործող առաջին կուրսեցիների համար։ Առանձնակի ջերմությամբ ուզում եմ շնորհավորել նրանց. ձեր առաջին քայլերն ուսումնական ուղի՝ դպրության դռները բացելու պահին, կոչված են նոր շունչ տալու և ամրապնդելու համամարդկային արժեքները։ Թող ուսումնառության ողջ ընթացքը ձեզ համար լինի աշխարհաճանաչման ու ինքնադրսևորման ժամանակաշրջան, լի նոր գիտելիքներով ու ձեռքբերումներով։
Նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ շնորհավորանքներ եմ հղում Մեղրի համայնքի նախադպրոցական, հանրակրթական, միջին մասնագիտական և արտադպրոցական կրթության ոլորտի բոլոր ուսումնական հաստատությունների մանկավարժներին, աշակերտներին, ուսանողներին և սաներին։ Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով մեր համայնքի բոլոր կրթօջախներում կստեղծվի ժամանակի պահանջներին համապատասխան ուսումնական միջավայր և կկրթվեն բարեկիրթ, հայրենասեր ու աշխատասեր սերունդներ։
Սիրելի՛ ուսուցիչներ, ձեր առաքելությունը անփոխարինելի է։ Դուք սերունդներ եք կերտում, ոգեշնչում ու ուղղորդում երեխաներին դեպի ինքնազարգացում և պատասխանատվություն։ Շնորհակալություն եմ հայտնում ձեր նվիրվածության, համբերության և պրոֆեսիոնալիզմի համար։
Հարգելի՛ ծնողներ, ձեր աջակցությունն ու հոգատարությունը անգնահատելի է։ Միասին մենք ստեղծում ենք այն կրթական միջավայրը, որտեղ յուրաքանչյուր երեխա կարող է բացահայտել իր ներուժը և դառնալ հայրենասեր, աշխատասեր ու բարձր արժեքներ ունեցող քաղաքացի։
Լիահույս եմ, որ 2025-2026 ուսումնական տարեշրջանը կբերի նոր ձեռքբերումներ, գիտելիքի սեր և անխափան ուսումնական գործընթաց մեր համայնքի բոլոր կրթօջախներում։
Շնորհավոր Գիտելիքի և դպրության օր։