Այսօր՝ ապրիլի 1-ին, Մեղրի համայնքի ղեկավար Խաչատուր Անդրեասյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Մարիկե Մոնրոյ-Վինթերին։
Հանդիպման ընթացքում համայնքի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին այցի համար՝ ընդգծելով Հայաստանի և Նիդերլանդների միջև համագործակցության կարևորությունն ու դրա զարգացման հեռանկարները։ Կողմերը քննարկել են ռազմավարական նշանակության մի շարք հարցեր, մասնավորապես՝ Մեղրիի մշակութային ժառանգության պահպանման, միջազգային համագործակցության խթանման և համատեղ ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ։
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև համայնքի տնտեսական զարգացման հնարավորություններին՝ տեղական բիզնեսի աջակցմանն ու ներդրումային միջավայրի բարելավմանը։ Դեսպան Մոնրոյ-Վինթերը բարձր է գնահատել Մեղրիի հարուստ մշակութային ժառանգությունը, բնապահպանական ներուժը և տարածաշրջանի զարգացման հնարավորությունները՝ ընդգծելով երկկողմ համագործակցության կարևորությունը համայնքային զարգացման գործընթացներում։
Հանդիպման ավարտին կողմերը վերահաստատել են փոխգործակցության ընդլայնման պատրաստակամությունը՝ պայմանավորվելով շարունակել քննարկումները՝ նոր նախաձեռնությունների կյանքի կոչման նպատակով։