Մերկասառույցի պատճառով Սյունիքում Scania-ն շրջվել է․ իրանցի վարորդը տեղում մահացել է
Այսօր՝ մարտի 4-ին, մերկասառույցի պատճառով հերթական ողբերգական ավտովթարն է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում։ Ժամը 07։00-ի սահմաններում իրանական համարանիշներով Scanya մակնիշի ավտոմեքենան Երևան-Երասխ-Մեղրի ավտոճանապարհի 175 կմ հատվածում՝ Սիսիանի վարչական տարածքում, դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և կողաշրջվել։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով վարորդը, ով, ըստ դեպքի վայրում հավաքվածների, Իիրանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացի Խաշնաթ Ռահիմն էր, տեղում մահացել է:
Ֆոտոլրագրողը հայտնում է, որ վթարի պատճառներից մեկը ճանապարհի մերկասառույցն է, իսկ ճանապարհը, ըստ դեպքի վայրում հավաքվածների, սպասարկում է Սիսիանի ճանշինը, ովքեր իրենց մեղքի բաժինը ունեն տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարում, քանի որ ոչ մի աշխատանքներ ոչ միայն այս հատվածում, այլև իրենց կողմից սպասարկվող տարածքում չի կատարվել, որպեսզի ճանապարհը մերկասառույցից մշակվի, կատարվի աղ ու ավազի լցման աշխատանքներ, և միայն վթարից 1 ժամ հետո Սիսիանի «մեծն» ճանշինը ժամանել է ու սկսել աշխատանքներ կատարել։
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են մահացածի ամբողջական տվյալները։