Միանգամից երեք խաղահրապարակի բացում՝ Հալիձոր թաղամասում
Կապանում երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրը նշանավորվել է ևս մեկ հրաշալի իրադարձությամբ: Հանդիսավոր արարողությամբ բացվել է Հալիձոր թաղամասի թիվ 6, 8 և 15 բազմաբնակարան բնակելի շենքերի հարևանությամբ գտնվող խաղահրապարակը, մարզադաշտը և հանգստի գոտին, որին մեծ անհամբերությամբ սպասել են թաղամասի բոլոր բնակիչները:
Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի և թաղամասի համատիրության նախագահ Սամվել Սարգսյանի օգնությամբ խորհրդանշական կարմիր ժապավենը կտրել են երեխաները՝ ազդարարելով խաղահրապարակների պաշտոնական բացումը։
Իր ելույթում Գևորգ Փարսյանը շնորհավորել է ներկա բոլոր երեխաներին՝ հունիսմեկյան տոնի և խաղահրապարակների շահագործման մեկնարկի առթիվ, ինչպես նաև համայնքի կայուն ու համաչափ զարգացման տեսանկյունից կարևորել ենթակառուցվածքների զարգացումն ու արդիականացումը ոչ միայն քաղաքի կենտրոնական հատվածներում, այլ նաև ծայրամասային թաղամասերում։ Համայնքի ղեկավարը հորդորել է բնակիչներին խնամքով վերաբերվել կատարված աշխատանքին, լինել հետևողական և պահպանել այն ամենը, ինչն արվել է բոլորի հարմարավետությունն ապահովելու համար։
Նախկին անխնամ տարածքների փոխարեն Հալիձոր թաղամասն այսօր ունի նոր խաղասարքերով համալրված խաղահրապարակ, ռետինե հատակով ֆուտբոլի դաշտ, սքեյթի համար նախատեսված հարթակ, կանաչապատ գոտի, որտեղ իրենց հանգիստն ու ժամանացը հետաքրքիր ու օգտակար կազմակերպել կարող են թե՛ երեխաները, և թե՛ մեծահասակները։
Օրվա բարձր տրամադրությունը, գույնզգույն փուչիկները, հրավիրված մուլտհերոսները, պաղպաղակի և քաղցրավենիքի հյուրասիրությունը, անշուշտ, երեխաների հիշողության մեջ դեռ երկար կմնան:
Խաղահրապարակների ծրագիրն իրականություն է դարձել համայնք-կառավարություն համաֆինանսավորման արդյունքում, իսկ գույքի ձեռքբերման հարցում համայնքին աջակցել է «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲ ընկերությունը: