Նաիրա Զոհրաբյանը հավանական է համարում աշնանը արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու տարբերակը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը Հայաստանում ստեղծված ոչ ստանդարտ քաղաքական իրավիճակը հաղթահարելու միակ իրավական ճանապարհն արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններն է համարում:
«Պետք է հասկանանք, որ այսօր մեր երկրում ստեղծվել է ոչ ստանդարտ քաղաքական իրավիճակ,  եւ դրա լուծման իրավական ճանապարհը մեկն է` արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները: ԲՀԿ-ն հենց վաղն էլ պատրաստ է գնալ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների: Մենք նաեւ հասկանում ենք, որ մինչ ընտրությունները պետք է լուծվեն մի քանի իրավական հարցեր, մասնավորապես` ռեյտինգային տարածքային ցուցակների հանում, միասնական մատնահետքի ներառում կամ որեւէ այլ մեխանիզմի ներդրում, որը կբացառի կրկնակի քվեարկությունը»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում նշեց Զոհրաբյանը:
Նա հավելեց՝ քաղաքական կոնսենսուսի առկայության դեպքում մինչեւ հուլիս կարող են ավարտել Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունը եւ աշնանը գնալ արտահերթ  ընտրությունների:
Նրա խոսքով՝ ԲՀԿ-ն արտահերթ ընտրություններին կմասնակցի մեծամասնություն վերցնելու ճանապարհով, քանի որ ԲՀԿ-ն ունի հանրային վստահություն:
Հարցին` ԲՀԿ-ն այս պահին բացո՞ւմ է նախընտրական շտաբներ, Նաիրա Զոհրաբյանը հայտարարեց, որ իրենց կուսակցության գրասենյակները միշտ բաց են եղել: «Մենք հաճախ ենք հանդիպում մեր կառույցների ղեկավարների հետ եւ քննարկում մեր կուսակցության վերաբերյալ խնդիրներ»,-ասաց պատգամավորը: