Նիկոլ Փաշինյանն ու Իլհամ Ալիևը կհանդիպեն Բրյուսելում. Financial Times
Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարներ Նիկոլ Փաշինյանն ու Իլհամ Ալիևը մայիսի 14-ին կհանդիպեն Բրյուսելում։ Նրանք համատեղ բանակցություններ կունենան խաղաղության համաձայնագրի օրակարգի շուրջ:
Այս մասին գրում է Financial Times-ը`հանդիպման նախապատրաստական աշխատանքներով զբաղվող պաշտոնյաներին հղումով:
«Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարները Բրյուսելում այս շաբաթվա վերջին կվերսկսեն խաղաղության բանակցությունները, քանի որ արևմտյան դաշնակիցները ակտիվացնում են միջնորդական ջանքերը»,-նշված է հրապարակման մեջ։
Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին կհյուրընկալի կիրակի օրը՝ մայիսի 14-ին, եռակողմ հանդիպման շրջանակում:
Ստացվում է՝ փետրվարին Մյունխենում կայացած բանակցություններից ի վեր, սա կլինի առաջին անգամ, երբ երկու երկրների ղեկավարները անձամբ կհանդիպեն։
Հիշեցնենք՝ նախորդ շաբաթ  Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարները լայնածավալ քննարկումներ ունեցան Վաշինգտոնում՝ ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի միջնորդությամբ ու մասնակցությամբ:
Նշենք, որ բանակցություններ են նախատեսված նաև Մոսկվայում: