Նոր մասնաճյուղ, նոր նպատակներ, նոր հնարավորություններ և մեծ հեռանկարներ
Գորիսում գործող «Մեծ Հայք» պարային ստուդիան Վերիշեն գյուղում պաշտոնապես բացեց իր 4-րդ մասնաճյուղը։
Սա մեծ հնարավորություն է պարարվեստի սիրահար վերիշենցիների համար՝ զարգացնելու իրենց հմտությունները, հայտնաբերելու նոր տաղանդներ և դառնալու հայկական պարարվեստի մշակույթի մի մասը։
«Մեծ Հայք» պարային ստուդիայի ընդլայնումը վկայում է դրա անընդհատ զարգացման և որակյալ կրթություն ապահովելու հանձնառության, ինչպես և ստուդիայի գործունեության պահանջված լինելու մասին։
Վերիշեն համայնքի բնակիչներն այժմ կարող են ներգրավվել պրոֆեսիոնալ պարային դասընթացներում, մասնակցել միջոցառումների և հանդես գալ բեմերում։
Նոր մասնաճյուղը ոչ միայն կրթական կենտրոն կլինի, այլև համայնքի մշակութային կյանքի աշխուժացման կարևոր բաղադրիչ։
«Մեծ Հայք» պարային ստուդիան առանձնանում է բարձր պրոֆեսիոնալիզմով, փորձառու մանկավարժներով և որակյալ կրթության հանդեպ պատասխանատու մոտեցմամբ։ Ստուդիայի մասնագետները ոչ միայն փոխանցում են տեխնիկական հմտություններ, այլև սերմանում սեր պարարվեստի հանդեպ՝ միաժամանակ պահպանելով հայկական պարային ավանդույթները։ Յուրաքանչյուր սանի հանդեպ դրսևորվում է անհատական մոտեցում, ինչը հնարավորություն է տալիս առավելագույնս զարգացնել նրա հմտությունները։
Ստուդիայի ծրագրերը ներառում են դասական և ժողովրդական պարերի ուսուցում, բեմական շարժումներ, ինչպես նաև մրցույթների ու համերգների մասնակցություն՝ հնարավորություն տալով պարողներին հանդես գալ պրոֆեսիոնալ բեմերում։