• տեղեկանք հոգեբուժական դիսպանսերից /ռուսերեն լեզվով/
• տեղեկանք նարկոլոգիական դիսպանսերից /ռուսերեն լեզվով/
• 3×4 չափի 8 գունավոր լուսանկար
• Դիմորդներն անհրաժեշտ փաստաթղթերը ներկայացնելուց հետո և համապատասխան տվյալներ ունենալու դեպքում մրցութային քննություններ կհանձնեն մաթեմատիկա /ռուսերեն լեզվով/ և ֆիզիկա /ռուսերեն լեզվով/ առարկաներից:
• Քննության արդյունքում բարձր առաջադիմություն ցուցաբերած դիմորդներն կանցնեն բանավոր հարցազրույց:
• Մրցույթի ընթացքում ընտրված լավագույն դիմորդները պետք է անցնեն վճարովի նախնական բուժզննում «Ավիաբուժ» բժշկական կենտրոն ՓԲԸ-ում սահմանված առողջական նորմերին համապատասխանելու համար: Նույն ձևաչափի բուժզննում հարկավոր է անցնել ՈՒԻՔԱ-ում, ինչպես նաև հոգեբանական թեստավորում:
Մրցույթին մասնակցել ցանկացողները փաստաթղթերը կարող են ներկայացնել մինչև 2019 թվականի փետրվարի 14-ը՝ ժամը 12:00-ը, ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի «Ավիաուսումնական կենտրոն» ՓԲԸ (հասցե՝ ք. Երևան, «Զվարթնոց» օդանավակայան):
Ընդունելության հետ կապված ամբողջական տեղեկատվություն ստանալու համար խնդրում ենք զանգահարել (060) 37-35-47 հեռախոսահամարով: