Ոստիկանության բաժիններ են բերվել բազմաթիվ քրեական «հեղինակություններ» եւ «օրենքով գողեր»
19.05.2018 22:56
«Այս օրերին ոստիկանության բաժիններ ու ստորաբաժանումներ են բերվել բազմաթիվ, այսպես կոչված, քրեական «հեղինակություններ» ու «օրենքով գողեր», - հաղորդում է Հայաստանի ոստիկանությունը:
Հաղորդագրության համաձայն՝ գործողությունը օպերատիվ տեղեկություններ ստուգելու, ինչպես եւ կանխարգելիչ բնույթ ու քրեածին իրավիճակի վերահսկելիությունը բարձրացնելու նպատակ ունի:
«Հանրային իրավագիտակցության մեջ վերջնականապես պետք է ամրագրվի օրենքի առաջ բոլորի հավասարության եւ անպատժելիության բացառման հիմնարար սկզբունքը: Համակեցության կանոնները պետք է պարտադիր լինեն յուրաքանչյուրի համար` անկախ սոցիալական դիրքից, նյութական վիճակից եւ այլ հանգամանքներից», - ասված է հաղորդագրությունում:
«Այս գիտակցությունը պետք է ամրապնդվի ոչ միայն օրենքի ուժով, այլեւ մեր հանրային գնահատականով ու վերաբերմունքով: Պետք է մեկընդմիշտ գիտակցենք, որ օրենքն է գերակա բոլորիս նկատմամբ: Հուսանք, որ այսուհետ իրավագիտակցության այսպիսի աստիճան ու ընկալում կունենա ե´ւ հանրությունը, ե´ւ նրանք, ովքեր թյուր պատկերացում են ունեցել հասարակական հարաբերություններում քաղաքացու իրակա´ն տեղի ու դերի մասին», - հայտարարում է Հայաստանի ոստիկանությունը: