Փառատոն. օր տասներկուերորդ
Փառատոնի նախավերջին օրվա համերգային ծրագիրը «Հին և նոր աշխարհներ» խորագիրն էր կրում, ինչին համահունչ կատարվեց հին ու նոր ժամանակների կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ։ Դաշնակահարներ Արմեն Քարամյանի և Արմեն Պուչինյանի կատարմամբ հնչեց Իգոր Կորնելյուկի և Իգոր Օլովնիկովի վալսը՝ «Վարպետը և Մարգարիտան» ֆիլմի երաժշտությունից։
Հաջորդը կատարվեց Մանուել դե Ֆայայի «Վեց իսպանական ժողովրդական երգ» (փոխադրումը դաշնամուրի և ջութակի համար՝ Փոլ Կախինսկու): Բեմահարթակում էին դաշնակահար Հայկ Մելիքյանը և ջութակահար Կարեն Շահգալդյանը։
Երաժշտական բարձր որակները դրսևորեց Հայկ Մելիքյանը՝ կատարելով Կառլոս Գուստավինոյի «Ժողովրդական երգեր դաշնամուրի համար» ստեղծագործությունը: Հաջորդիվ բեմահարթակում երաժիշտների եռյակ էր՝ Կարեն Շահագլդյան (ջութակ), Սևակ Ավանեսյան (թաջութակ), Հայկ Մելիքյան (դաշնամուր), ովքեր կատարեցին Արվո Պյարտի «Մոցարտ ադաջիոն»:
Որպես հավարտ համերգային ծրագրի՝ հնչեց գերմանական երաժշտության դասական Յոհաննես Բրամսի նշանավոր ստեղծագործություններից մեկը՝ «Դաշնամուրային տրիո № 3, դո մինոր» գործը (Հայկ Մելիքյան՝ դաշնամուր, Կարեն Շահգալդյան՝ ջութակ, Սևակ Ավանեսյան՝ թավջութակ)։
Հանդիսականները տպավորված էին երաժիշտների կատարումներով, երկար ժամանակ բաց չէին թողնում հեռանալ: Որպես բիս՝ նրանք կատարեցին ոչ այնքան հայտնի գերմանացի կոմպոզիտորի «Պաթետիկ տանգո» ստեղծագործությունը։