Փաշինյանը համատեղ հայտարարության բազմաթիվ դրույթներում մեկնաբանությունների կարիք է տեսնում
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական գործողությունները դադարեցնելու հետ կապված Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների համատեղ հայտարարության փաստաթղթի բազմաթիվ դրույթներում մեկնաբանությունների կարիք է տեսնում: Այս մասին Փաշինյանն ասաց նոյեմբերի 16-ին կայացած առցանց ասուլիսի ընթացքում, անդրադառնալով այն հարցին, թե ինչու երկխոսություն չի կայանում քաղաքական ուժերի հետ, որոնք ասում են, թե տարբերակներ կան այդ փաստաթղթի դրույթներն ավելի հայանպաստ դարձնելու համար:
«Ես, ճիշտն ասած, չեմ ստացել այդպիսի առաջարկ քաղաքական որևէ ուժի կողմից, որ իրենք գիտեն` ինչպես ավելի լավը դարձնել: Ըստ էության, հետադարձորեն փոխել փաստաթղթի կետերը, նշանակում է փոխել ռազմական իրադրությունը, ինչը, կարծում եմ, որ այսօր իրատեսական խնդիր չէ: Ինչ վերաբերում է հետագա բանակցային գործընթացին, այդ փաստաթղթում կան բազմաթիվ դրույթներ, որոնք դեռ մեկնաբանությունների կարիք և տեղիք ունեն: Այդ մեկնաբանությունների ընթացքում բոլոր գաղափարներն ու առաջարկներն ի մի կբերվեն և լավագույն առաջարկները կփորձենք կյանքի կոչել»,- ասաց Փաշինյանը: