Պետական միջոցներով՝ աշխատանք մարզի դպրոցներում
Սյունիքի 4 դպրոցներում ՀՀ կառավարության պահուստային ֆոնդից մարզի առաջնահերթ լուծում պահանջող հիմնախնդիրների լուծման համար հատկացված միջոցներով աշխատանքներ են ընթանում, եւ նոր ուսումնական տարում նրանք աշակերտներին կդիմավորեն առավել քիչ հոգսերով:
1. Օխտարի /Կապանի տարածաշրջան/ միջնակարգ դպրոցում հիմնանորոգվում է տանիքը՝ 12 մլն 900 հազար դրամ հատկացումով, շինարար՝ «էներգո Սվյազ Պրոմ Ստրոյ» ՍՊԸ:
2. Խնձորեսկի /Գորիսի տարածաշրջան/ միջնակարգ դպրոցում 17 մլն 280 հազար դրամով նորոգվում է տանիքը, փոխվում են շենքի պատուհանները, շինարար՝ «էներգո Սվյազ Պրոմ Ստրոյ» ՍՊԸ:
3. Սիսիանի թիվ 4 հիմնական դպրոցում լուծվում է տարիներ ի վեր բարձրացված լրջագույն խնդիրը՝ հիմնանորոգվում է մարզադահլիճը, որի համար հատկացվել է 13 մլն 680 հազար դրամ, շինարար՝ «էներգո Սվյազ Պրոմ Ստրոյ» ՍՊԸ:
4. Նորոգվում եւ ջեռուցվում է Գորիսի թիվ 5 հիմնական դպրոցի մարզադահլիճը՝ 21 մլն դրամ հատկացումով, շինարար՝ «Գև-Էլլ պլաստ» ՍՊԸ :