ջերմորեն շնորհավորում եմ Երիտասարդների միջազգային օրվա կապակցությամբ:
Գաղտնիք չէ, որ մարդու կյանքի լավագույն տարիները երիտասարդության տարիներն են, որոնք երազանքների, մտքի թռիչքի, նպատակասլացության և նոր գաղափարների ստեղծման, միաժամանակ նաև փորձությունների միջով անցնելու տարիներ են:
Յուրաքանչյուր ոք իր կյանքի հետագա ճանապարհի ընտրությունն է կատարում երիտասարդ տարիքում: Եվ շատ կարևոր է, որ այդ ընտրությունը լինի գիտակցված և հոգեհարազատ, որպեսզի ձեր ստացած գիտելիքներն ու հմտությունները ծառայեն մեր համայնքի, մարզի և երկրի զարգացմանն ու անվտանգության ամրապնդմանը:
Գիտելիքներով հարուստ և ժամանակին համընթաց քայլելու, մարտահրավերներին ըստ արժանվույն դիմակայելու պատրաստակամություն ունեցող երիտասարդությունը մեր երկրի կայուն առաջընթացի հենքն է և մեր հասարակության ամենաառանցքային դերակատարում ունեցող տարիքային խումբը։
Ձեզ է վստահվված մեր քաղաքի, համայնքի, մարզի և երկրի կայուն զարգացման, հզորացման վաղվա բարդ ու պատասխանատու գործը։
Քաջարանի համայնքապետարանը մշտապես կանգնած է ձեր կողքին և այսօր էլ պատրաստակամ է օժանդակելու ձեր կողմից ներկայացվող կառուցողական բոլոր նախաձեռնությունների իրագործմանը, համատեղ կյանքի կոչելու իրատեսական ցանկացած ծրագիր, որն ուղղված է մեր սիրելի քաղաքի շենացմանն ու հասարակական կյանքում երիտասարդների ակտիվացմանը:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ բոլորիդ Երիտասարդների միջազգային օրվա կապացությամբ, մաղթելով նպատակասլացություն, ստեղծագործական փայլուն միտք, նորարար գաղափարներով լեցուն ծրագրերի իրագործում` ի շահ Քաջարանի և քաջարանցիների, Սյունիքի և սյունեցիների ու մեր երկրի: