Շատերից մեկը. Գորիս քաղաքի Յուրի Բախշյանի անվան հիմնական դպրոցի 9-րդԱ  դասարանում վերջին զանգի հանդիսություն էր
Սիրելի դպրոցին հրաժեշտ տվեցին  երեսուներկու աշակերտ:
Եվ այդ կապակցությամբ հունիսի 17-ին կազմակերպվել էր ցերեկույթ:
Հուզված էին ոչ միայն հիմնական դպրոցի շրջանավարտները: Հուզված էր նաեւ դասղեկ Լիանա Գրիգորյանը, ով չթաքցրեց բաժանումի տխրությունը, արդեն իսկ սկիզբ առնող կարոտը: Եվ, այդուհանդերձ, հրաշալի մաղթանք ուներ իր սաներին՝ «Խաղաղ երկինք, երազանքների իրականացում»:
9-րդ դասարանցիներին հրաժեշտ տալու էին եկել ծնողները, դպրոցի տնօրեն Դավիթ Կոստանդյանը, դասավանդող ուսուցիչները՝ Աիդա Անտոնյան, Սիրուշ Բաղդասարյան, Սոնա Հարությունյան, Ռուզաննա Խաչատրյան, Լիլիթ Սարգսյան, Ալվարդ Ալեքսանյան, Մարգարիտա Պետրոսյան, Մարիամ Հայրապետյան, Արեւիկ Սաֆարյան, Արմանուշ Բակունց, Լիդա Բաբալարյան, Արթուր Հովսեփյան, Ռոբերտ Արզումանյան, Անուշ Դադունց:
Հրաժեշտի ցերեկույթը, որը յուրօրինակ եւ բարձրաճաշակ գրական-երաժշտական միջոցառում էր, կարծում ենք, ընդմիշտ կմնա երեխաների հիշողության մեջ:
Դպրոցականների, ուսուցիչների ծնողների առջեւ ելույթ ունեցան դպրոցի տնօրեն Դավիթ Կոստանդյանը, «Սյունյաց երկրի» խմբագիր Սամվել Ալեքսանյանը: