Սյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանին բաց նամակով են դիմել «Սիսիանի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ վիրաբուժական բաժանմունքի վարիչ
Սիրակ Սիրականյանի հիվանդանոցից ու հայրենիքից հեռանալու որոշման ընդունման կապակցությամբ ձևավորված նախաձեռնող խմբի անդամները: Բաց նամակում ասված է.
«Հարգարժան պարոն Մարզպետ,
«Սիսիանի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ վիրաբուժական բաժանմունքի վարիչ, ժողովրդի կողմից սիրված ու պահանջված բարձրակարգ մասնագետ, մարդկային բազմաթիվ ճակատագրեր փրկած և տարածաշրջանում բարձր հեղինակություն վայելող, տարվա լավագույն մարզային բժիշկ ճանաչված Ս. Սիրականյանը ոչ միայն հիվանդանոցից հեռանալու, այլև հայրենիքը լքելու որոշում է կայացրել, ով հիվանդանոցի փակման դեմ պայքարող խմբի ակտիվ նախաձեռնողներից է եղել, սիսիանցու շահերը բարձր դասելով իր անձնական շահերից` Սիսիանում ձևավորված ակտիվի հետ միասին դուրս է եկել պայքարի պետական նախկին ապարատի անօրինականությունների դեմ:
Բժշկի որոշումը ստացել է հանրային հնչեղություն և խնդրի հետ կապված Սիսիան համայնքում անց է կացվել ստորագրահավաք, որին միացել են ավելի քան 2.000 /երկու հազար/ բնակիչներ, ովքեր պատկան մարմիններից խնդրում և պահանջում են անհապաղ ուսումնասիրել Սիրականյանի առջև դրված աշխատանքային նոր պայմանները, վերացնել նրա աշխատանքային գործունեությանը խոչընդոտող այդ հանգամանքներն ու հարցին սահմանված կարգով լուծում տալ:
Հարգարժան մարզպետ, այս ամենի դիտարկումներից հետո ողջամիտ կասկած է հարուցվում առ այն, որ դեռևս գործում են հիվանդանոցի լուծարմանն ուղղված շահագրգիռ անձիք, ովքեր փորձում են կրկին օրակարգ բերել հիվանդանոցի լուծարման հարցը, ինչը կարծում ենք անթույլատրելի է և դրան մեկընդմիշտ պետք է վերջ դնել:
Բժշկի Սիսիան մնալով օր-օրի աճում է հիվանդանոց դիմողների քանակը, միաժամանակ բարձրանում է հիվանդանոցի վարկանիշն ու հեղինակությունը, իսկ դրա մասին վկայում են Սիսիանի ազգաբնակչությունը, ովքեր օգտվել են բժշկի ծառայություններից, տեսել են նրա աշխատանքը, լսել են նրա հրաշագործությունները:
Հարգարժան պարոն մարզպետ, նկատի ունենալով այն հանգամանքը, որ «Սիսիանի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ–ն գտնվում է Սյունիքի մարզպետարանի ենթակայության ներքո և դուք եք իրավասու ընկերության ներքին կառավարման խնդիրներն ուսումնասիրել և սահմանված կարգով ընթացք տալ, ուստի ստորագրահավաքին և սոցիալական ցանցերով միացած քաղաքացիների անունից խնդրում ենք վերը նշված հարցերին անհապաղ լուծում տալ` ի շահ Սիսիան համայնքի բնակիչների, միաժամանակ լուծել հիվանդանոցի ներքին կառավարմանը խոչընդոտող հանգամանքները և ստեղծել գրավիչ ու առողջ պայմաններ ոչ միայն հիվանդանոցի անձնակազմի, այլև հիվանդանոցում աշխատելու ցանկություն հայտնող յուրաքանչյուր անձի համար:
Կանխավ շնորհակալություն:
Հարգանքներով` նախաձեռնող խմբի անդամներ»: