Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիս՝ Հայաստանի Հանրապետության Անկախության 34-ամյակի առիթով։
1990 թվականի oգոստոսի 23-ին Հայաստանի Գերագույն խորհրդի կողմից ընդունված «Հայաստանի անկախության մասին» հռչակագիրը նոր ուղի հարթեց դեպի անկախ պետականություն, ինչը և հաստատվեց 1991 թվականի սեպտեմբերի 21-ի հանրաքվեով, որով հայ ժողովուրդը կողմ քվեարկեց ԽՍՀՄ կազմից դուրս գալու օգտին և «այո» ասաց Անկախությանը՝ համայն աշխարհին հայտարարելով, որ ստանձնում է սեփական պետության ճակատագիրն ինքնուրույն տնօրինելու պատասխանատվությունը:
Հայ ժողովուրդը, լինելով աշխարհի ամենահին քաղաքակրթության կրողներից, իր բազմադարյա պատմության ընթացքում տեսնելով շատ արհավիրքներ, անցնելով դժվարությունների և փորձությունների միջով՝ դիմակայել է անհամար զրկանքների, տարել անասելի հալածանքներ, սակայն երբեք չի կորցրել իր հույսն ու հավատը, ինքնությունն ու դիմագիծը, պահպանել է կրոնը, մշակույթը և ազգային արժեքները, ամեն անգամ դարձել ավելի ամուր, ուժեղ, իմաստուն ու միասնական։ Եվ հենց կուռ միասնականության, բարձր գիտակցության, անսպառ կենսասիրության, ստեղծարար ոգու, ժայռապինդ կամքի և աննահանջ պայքարի շնորհիվ էլ հասել է ազատ և անկախ ապրելու պանծալի երազանքին։
Խոնարհվում եմ հանուն հայրենիքի անկախության, անվտանգության ու խաղաղության համար բոլոր ժամանակներում զոհված մեր հայորդիների անմար հիշատակի առաջ: Հայոց անկախ պետականության ամրապնդման գործում ձեր նվիրումը, սխրանքները կարևորագույն ուղենիշ են լինելու ավելի հզոր ու խաղաղ պետության կերտման փառահեղ ճանապարհին։
Փա՛ռք ու պատիվ հանուն հայրենիքի ընկածներին․
Աստված պահապան Հայաստանի Հանրապետությանը և հայ ժողովրդին: