Ստեփանակերտի Սուրբ Աստվածածին առաջնորդանիստ եկեղեցում խուլ ու համրերի համայնքի համար միջոցառում է կազմակերպվել
Այսօր՝  հունիսի 1-ին, Հայ Առաքելական եկեղեցու  Արցախի թեմի Քրիստոնեական դաստիարակության և քարոզչության կենտրոնի նախաձեռնությամբ Սուրբ  Աստվածածին առաջնորդանիստ եկեղեցու ներքնահարկի սրահում  խուլ ու համրերի համայնքի  համար միջոցառում է կազմակերպվել:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ Տերունական  աղոթքին հաջորդել է Հիսուս Քրիստոսի ծննդյան մասին կարճամետրաժ ֆիլմի ցուցադրությունը։
«Մարդիկ, առհասարակ շատ են լսում աշխարհի աղմուկը և մոռանում են իրենց ներքին ձայնը լսել, որը հավատքի հիմքն է, իսկ ձեզ, կարելի է ասել,  այդ առանձնաշնորհն ունեք. Աստծո ձայնը մշտապես լսում եք ձեր ներսում և ավելի մեծ հոգևոր փորձառություն ունեք: Այսօրվա մեր հնարավորությունը նաև առիթ է՝ կապ հաստատելու ձեզ հետ, եկեղեցու միջոցով կապը դարձնելու շարունակական և սովորելու իրարից»,-  ասել է Արցախի թեմի Քրիստոնեական դաստիարակության կենտրոնի տնօրեն Տեր Վաչագան քահանա Գյուրջյանը:
Մեզ հետ զրույցում նա նշել է, որ նախաձեռնության նպատակն  Արցախի խուլ ու համրերի համայնքին  հոգևոր կյանքին ներգրավելն է։
« Այսուհետ Արցախի խուլ ու համրերի համայնքի հետ ամենշաբաթյա հանդիպումներ են լինելու, որոնց ընթացքում կլինեն հոգևոր ֆիլմի դիտումներ  և հոգևոր զրույցներ»,-հավելել է Տեր Վաչագան քահանա Գյուրջյանը:
Միջոցառման  վերջում մասնակիցներն Արցախի թեմի կողմից սրբապատկերներ և խաչեր են ստացել: