Սեպտեմբերի 21-ը մեր պետականության ամենախորհրդանշական օրերից է․ 34 տարի առաջ այս օրը հայ ժողովուրդը վճռեց քայլել անկախության ճանապարհով՝ հիմք դնելով անկախ և ազատ Հայաստանի Հանրապետությանը։ Այս օրը մեր ժողովրդի տոկուն կամքի և միասնության ուժի վառ խորհրդանիշն է։
Թող խաղաղությունը հաստատուն լինի մեր հայրենիքում, և սահմանները հսկող մեր զինվորներն ու կամավորները միշտ մնան խաղաղության պաշտպանության առաջնագծում։ Նրանց անձնուրաց ծառայությունն ու նվիրումը մեր պետության գոյության գլխավոր երաշխիքներն են։ Փառք ու պատիվ մեր եղբայրներին ու քույրերին, ովքեր իրենց կյանքն են տվել մեր Հայրենիքի համար։
Համայնքի յուրաքանչյուր բնակիչ ունի իր կարևոր ներդրումը հայրենիքի շենացման գործում, հետևաբար օրեցօր անշահախնդիր աշխատանքը, նվիրումը և համախմբվածությունը դարձնում են մեր համայնքը ավելի ուժեղ ու զարգացող։ Մեր հաջողությունների հիմքում հենց ձեր անփոխարինելի մասնակցությունն է։
Վստահ եմ, որ մեր համատեղ ջանքերով մենք կշարունակենք շենացնել մեր հայրենիքը, կզարգացնենք համայնքը և կերտենք այնպիսի ապագա, որտեղ սերունդները կապրեն խաղաղ, անվտանգ և բարեկեցիկ կյանքով։
Շնորհավորում եմ ՀՀ անկախության տոնը։ Թող մեր Հայրենիքը սերնդեսերունդ լինի ամուր ու անսասան։