Սյունիքի մարզին պահուստային ֆոնդից 312 մլն դրամ հատկացվեց. Հայտնի է՝ ինչի վրա է այն ծախսվելու
Կառավարությունն իր այսօրվա՝ հուլիսի 21-ի նիստում որոշեց կառավարության պահուստային ֆոնդից 312,7 մլն դրամ հատկացնել Սյունիքի մարզպետարանին:
Որոշման հիմնավորման մեջ նշվում է. «Ադրբեջանի Հանրապետության կողմից 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերված պատերազմական գործողությունների հետևանքով ՀՀ Սյունիքի մարզի մի շարք համայնքներ դարձել են սահմանամերձ։ Մարզի համայնքներում առկա են մի շարք սոցիալական և հրատապ խնդիրներ, որոնք ունեն առաջնահերթ լուծման կարիք։
Ներկայացվող կառավարության որոշմամբ նախատեսվում է ՀՀ Սյունիքի մարզում առաջնահերթ լուծում պահանջող հիմնախնդիրների լուծման նպատակով ստեղծված ՀՀ Սյունիքի մարզի զարգացման և ներդրման հիմնադրամին ներկա պահին ֆինանսական պարտավորությունների և պարտքերի մարման համար հատկացնել 312,746.8 հազ. դրամ գումար:
Մասնավորապես.
Այլ կապիտալ դրամաշնորհներ
Սյունիք բնակավայրի նոր խմելու ջրագծի կառուցում  և ջրագծի տեխնիկական հսկողության իրականացում :
Կապան համայնքի համար հացահատիկահավաք կոմբայնի ձեռք բերում:
ՀՀ ԱԱԾ ՍԶ, N Զորամասի, Ոստիկանության կողմից իրականացվող աշխատանքների աջակցություն:
ՀՀ Սյունիքի մարզի սահմանամերձ համայնքների (Ներքին Հանդ, Բարձրավան) տանիքների փոխում , 1 բնակելի տան նորոգում և Գաղթականներ 70 շենքի  վերանորոգում: