Վստահ եմ՝ ամեն բան լավ է ձեր մոտ՝ թե՛ անձնական կյանքում եւ թե՛ աշխատանքում: Ցավոք մեր ընդհանուր եւ լավ բարեկամի՝ Պետրոս Հովհաննիսյանի վաղաժամ մահվանից հետո չենք շփվել, բայց մեր աշխատանքների ընթացքում հաճախ է առիթ լինում հիշելու ձեզ եւ անդրադառնալու գործին: Առ ի գիտություն տեղեկացնեմ, որ այս օրերին տպագրվում է Պետրոս Հովհաննիսյանի երկերի ժողովածուն, որից անպայման ձեզ օրինակ պիտի ուղարկեմ, շատ լավ հատոր է եղել:
Պարոն Ալեքսանյան, ձեզ գրում եմ մի խնդրանքով, արդեն տպագրված նյութերի հիման վրա՝ անհրաժեշտ կրճատումներով, հավելումներով, ծանոթագրություններով եւ խմբագրմամբ հրատարակության եմ պատրաստել «ՀԱՅՈՑ ՍՈՒՐԲ ԿԱԹՈՂԻԿՈՍՆԵՐ» հրատարակությունը, որտեղ յուրաքանչյուր կաթողիկոսից մեկ նկար եմ դնելու, սակայն դուք լավ գիտեք, որ զարմանալիորեն Մովսես Տաթեւացուց միջնադարյան որեւէ նկար չկա, ուստի խնդրում եմ, եթե հնարավոր է, ձեր բացառիկ համարի շապիկի նկարն ուղարկեք. բնականաբար պիտի նշվի հեղինակի անունը եւ նկարի թվականը: Ճիշտն ասած մի քանի գեղանկար կա, բայց այս պահին ձեռքիս տակ եղածներից առավել նպատակահարմար եմ համարում ձեր օգտագործածը: Եթե հարկ է, ես կարող եմ դիմել հեղինակին, պարզապես գիտեմ, որ պատվիրատուն դուք եք, հետեւաբար նաեւ՝ հեղինակային իրավունքի տերը: Ամեն դեպքում խնդրում եմ ձեր ուղղորդումն ու օժանդակությունն այս հարցում: