Թեեւ Վահեն դուրս է քշվել մարզպետարանից, բայց մեզանից չի կարող պրծնել, քանի դեռ…
Հուլիսի 5-ին մարզկենտրոն այցելած եւ բնակչության հետ հանդիպած Նիկոլ Փաշինյանը կապանցիներիս համար երկար սպասված հայտարարություն արեց. «Ես ձեզ խոստանում եմ, որ շատ արագ ֆուտբոլը կվերադառնա Կապան»:
Հազարավոր կապանցիներ բուռն ծափահարություններով արձագանքեցին վարչապետի հայտարարությանը:
Ինքս էլ, նաեւ ֆուտբոլասեր հայրենակիցներիս անունից, շնորհակալություն եմ հայտնում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետին:
Այդ ամենից հետո, կամա- ակամա, մտովի հայացք եմ ձգում կապանյան ֆուտբոլի հանդեպ վերջին տարիներին դրսեւորված հանցավոր վերաբերմունքին, դրա հետեւանքներին:
Վահեի պատճառով տասը տարով ֆուտբոլը հետ ընկավ Կապանում:Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության բարձրագույն խմբում կապանցի ֆուտբոլիստ չկա. նախկինում մոտ տասը խաղացող ունեինք այնտեղ:
Առաջին լիգայում երկու կապանցի է մնացել:
Պատանեկան թիմում խաղացողներին 7-8 տարի է պետք, որ կարողանան մտնել առաջին կամ բարձրագույն լիգա:
Բազմաթիվ ֆուտբոլասեր կապանցի երեխաներ էլ տեղափոխվել են Երեւան կամ Ռուսաստան՝ այնտեղ պարապելու համար, քանի որ իրենց ծննդավայրում ֆուտբոլն արգելված էր տեղական իշխանությունների կողմից:
Եվ այդ ամենը՝ ինչ-որ Վահեի կամայականությունների, անձնական հաճույքների հետեւանքով:
Քանիցս եմ ասել՝ նրա մոտ ցինիզմը սահման չուներ. իր մերձավորների միջավայրում է բազմիցս հայտարարել, թե գումար եմ տվել, որ թիմը Կապանից հանեմ, որ Կապանի մարզադաշտը որակազրկեմ…
Ո՞ւմ է կաշառել այդ անօրենը, որ ֆուտբոլը դուրս հանի Կապանից:
Նաեւ պատճառաբանել է, թե եւ՛ իր համար, եւ՛ ֆուտբոլիստների համար, էկոլոգիական տեսակետից, Կապանը թունավոր միջավայր է՝ նկատի ունենալով Արծվանիկի պոչամբարը: Ու դրա համար էլ եւ՛ ինքը, եւ՛ ֆուտբոլիստները չեն կարող ապրել ու խաղալ Կապանում:
Դրա համար էլ օրերով փախչում էր աշխատանքից: