Տեղ գյուղի ավագանու անդամը ստում է, ես իրեն չեմ տեսել․ Մելիքսեթ Պողոսյանը՝ Տեղում միջադեպի մասին
Կգաք Սյունիք, կապատասխանեմ այն հարցին, թե անվտանգային ինչ վիճակ է այս պահին Սյունիքում: Այս մասին այսօր՝ մայիսի 8-ին, «Եռաբլուր» պանթեոնում լրագրողների հետ զրույցում նշեց Սյունիքի նախկին մարզպետ Մելիքսեթ Պողոսյանը։
Դիտարկմանը, որ իր ազգականները տեղ գյուղում պաշտոններ են զբաղեցնում, իսկ Տեղ գյուղի ղեկավարն իր քրոջ որդին է, Պողոսյանն ասաց․ «Հիմա ընտրություն է եղել,  իր թեկնածությունը դրել են, ժողովուրդը իրեն ձայն է տվել, դարձել է համայնքի ղեկավար, ես ի՞նչ պետք է անեմ, ես չեմ էլ խառնվել»։
Ինչ վերաբերում է շրջանառվող տեղեկություններին, որ Տեղ գյուղի ավագանու անդամին ծեծի են ենթարկել իր հետ կապ ունեցող անձիք, Պողսյանն ասաց․ «Մելիքսեթ Պողոսյանը նման բան թույլ չէր տա, ինձ համար կարևոր է հավասարությունը, ճշտությունը, մաքրությունը, ես այդ գյուղում հպարտ ման եմ գալիս, եկեք սաղով գնանք Տեղ գյուղ, եթե մեկը ձեռք բարձրացնի ու ասի՝ ես Մելիքսեթ Պողոսյանից բողոք ունեմ»:
Հարցին՝ ինչ է տեղի ունեցել իր և  Տեղ գյուղի ավագանու անդամի միջև, նա պատասխանեց. «Իրենից հարցրեք, ստում է ինքը, ես իրեն չեմ տեսել։ Հիմա մարդ է այդպես է ուզում մեկնաբանի, թող ասի, ի՞նչ ասեմ: Կարող է մի մոլախոտ խոսի, բայց ես ընդհանրապես որեւէ մեկին չեմ ասել՝ էն կողմ կանգնի: Կգաք, կտեսնեք, որ այդպես է»։
Տեղ գյուղում սահմանի պաշտպանության հետ կապված մյուս հարցերին Պողոսյանը հրաժարվեց պատասխանել՝ ընդգծելով միայն, որ ներկա պահին ինժեներական աշխատանքներ են կատարվում։
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտբնել էր, որ Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքի ավագանու անդամ Մասիս Զեյնալյանը ապրիլի 18-ին, գյուղի մշակույթի տանը ծեծի է ենթարկվել։  Զեյնալյանը NEWS.am-ին պատմել էր, որ այդ ծեծկռտուքի հեղինակը Սյունիքի նախկին մարզպետ, Պաշտպանության նախարարության խորհրդական Մելիքսեթ Պողոսյանն է: