Կապանի թիվ 1 նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունը (ՆՈւՀ) մայիսի 7-ին տոնեց հիմնադրման կես դարը: Հոբելյանի տոնակատարությանը մասնակցում էին Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանը, համայնքապետի տեղակալ Գոռ Թադևոսյանը, Կապանի հոգևոր հովիվ տեր Խաչատուր քահանա Հայրապետյանը, մանկապարտեզի տարբեր տարիների աշխատակիցներ, նախկին սաներ, հյուրեր:
Հոբելյանին նվիրված հանդեսի սկզբում հնչեց Կապանի օրհներգը, որով իսկ տոնական ու մտերմիկ տրամադրություն ստեղծվեց դահլիճում: ՆՈւՀ-ի տնօրեն Քրիստինե Սողոմոնյանը տանտիրոջ իրավունքով ողջունեց հյուրերին: Մանկապարտեզի աշխատակիցները ներկայացրին կրթօջախի անցած կեսդարյա ուղին, իսկ սաները երգ ու պարով, թոթովախոս ասմունքով հրճվանք պատճառեցին հանդեսի մասնակիցներին:
Քրիստինե Սողոմոնյանը, ով հաստատության յոթերորդ տնօրենն է և պաշտոնավարում է 2009 թվականից, մեկ առ մեկ արժևորեց  մանկապարտեզի  տարբեր  տարիների աշխատակիցների վաստակը՝ նրանց հուշանվերներ և ծաղկեփնջեր հանձնելով: Արժանին մատուցվեց երկրային կյանքին արդեն հրաժեշտ տված կոլեկտիվի անդամներին: Նաև ցավով հիշեցին մանկապարտեզի նախկին այն սաներին, ովքեր նահատակվեցին 44-օրյա պատերազմում:
Հոբելյանի առթիվ բարեմաղթանքի խոսքով հանդես եկավ Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանը, ով մեկ անգամ  ևս հիշեցրեց այն միտքը, որ մարդու, որպես անհատի, ձևավորման հիմքը դրվում է մանկապարտեզում, և որքան ամուր լինի այդ հիմքը, այնքան նա հանապազօրյա կյանքում իրեն լիարժեք կդրսևորի: Ելույթի ավարտին համայնքապետը շնորհակալագրեր և ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից թողարկված հուշադրամներ հանձնեց մանկապարտեզի տնօրենին և մի խումբ աշխատակիցների:
Տոնական տորթով և հրավառությամբ ավարտին հասավ գեղեցիկ այդ հանդեսը, որ շարունակություն ունեցավ աղանդերի սեղանի շուրջ, մի բաժակ գինիով՝ դարձյալ բարեմաղթանքներ և հուշեր, հուշեր, հուշեր…
Գարնանային անձրևոտ օրը Կապանի թիվ 1 ՆՈւՀ-ում հոբելյանական հանդես էր՝ ծննդյան օրվա պես անմոռաց: