Բաղաբերդ թաղամասում արդեն երկրորդ ակումբ-գրադարանը հիմնովին նորոգված ու նորովի կահավորված հանձնվեց շահագործման։ Թաղամասի երեխաները կտրելով խորհրդանշական կարմիր ժապավենը՝ ազդարարեցին ակումբ-գրադարանի պաշտոնական բացումը։
Հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին նաև Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը և «ԶՊՄԿ» ՓԲ ընկերության կայուն զարգացման գծով տնօրեն Արմեն Ստեփանյանը։
Շնորհավորանքի, ինչպես նաև համայնքի ղեկավարին ուղղված գնահատանքի խոսքերով հանդես են եկել թաղամասի բնակիչները, շնորհակալություն հայտնել ծրագրի նախաձեռնության, հաջող իրագործման և ստեղծված հարմարավետ պայմանների համար։
Գևորգ Փարսյանի որդեգրած քաղաքականության համաձայն, այս ակումբ-գրադարանում ևս գրքային ֆոնդից օգտվելուց, մշակութային տարատեսակ միջոցառումներ կազմակերպելուց բացի այցելուների համար հասանելի կլինի նաև արտադպրոցական կրթությունը՝ ներառելով դաշնամուրի դասընթացները։
Արդի չափանիշներին համապատասխանող ակումբ-գրադարանի նորոգման աշխատանքները իրականացվել են 2023 թվականի սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում՝ համայնք-կառավարություն համաֆինանսավորմամբ, իսկ գույքի ձեռքբերման հարցում համայնքին աջակցել է «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» բարեգործական հիմնադրամը։