Ցուցահանդես Գորիսում՝ նվիրված գեղանկարիչ Ռուբեն Ադալյանի 95-ամյակին
Հոկտեմբերի 25-ը Գորիսում նշանավորվեց անվանի գեղանկարիչ, ՀՀ ժողովրդական նկարիչ, ՀՀ Պետական մրցանակի դափնեկիր, 20-րդ դարի երկրորդ կեսի հայ կերպարվեստի երևելի դեմքերից մեկի՝ Ռուբեն Ադալյանի 95-ամյակին  նվիրված ցուցահանդեսով:
ՀՀ նկարիչների միության Սյունիքի մասնաճյուղի ղեկավար Արամ Մաշուրյանի և  գեղանկարիչ Արա Հայթայանի նախաձեռնությամբ՝ Հ. Իգիթյանի անվան գեղագիտության ազգային կենտրոնի Գորիսի ստորաբաժանման ցուցասրահում կազմակերպվեց տարբեր հավաքածուներում գտնվող ու երբևէ չցուցադրված նրա մի շարք աշխատանքների ցուցահանդես:
Ռուբեն Ադալյանի ստեղծագործական ժառանգությունը սկիզբ է առել նախորդ դարի 50-ական թվականներից, երբ ասպարեզ է իջել բավականին համարձակ ու նոր դրսևորումներով։
Ցուցահանդեսում ներառված էին գեղանկարչի ստեղծագործական գրեթե բոլոր փուլերից գործեր: Ընդ որում՝ նկարիչն ունեցել է բազմաթիվ ստեղծագործական փուլեր և  համարձակ ու նոր դրսևորումներ:
Ներկաներն իրենց ելույթներում նաև հիշատակեցին Վարպետի կենդանության օրոք եղած մի շարք ցուցադրությունները:
Ճարտարապետներ Սևադա Զաքարյանն ու Յաշա Խաչյանը նշեցին, որ իրենք անձամբ են ներկա եղել այդ ցուցադրություններին և տպավորված են նրա ստեղծագործական ժառանգությամբ:
Ցուցահանդեսը մշակութային ուշագրավ իրադարձություն էր  Գորիս քաղաքում ու մի նոր էջ՝  քաղաքի մշակութային կյանքում: