Թուրք մականունով Սյունիքի նախկին մարզպետներից մեկը մասնակցել է Շուռնուխում ՀՀ դրոշի բարձրացման արարողությանը՝ դրանով իսկ պղծելով միջոցառման բուն էությունը
Այսօր Հայոց Շուռնուխում հերթական անգամ բարձրացվել է Հայաստանի Հանրապետության դրոշը, որը նախորդներից  տարբերվում է իր բարձրությամբ:
Եթե նախկինում Շուռնուխում դրոշները բարձրացվել են առանց պաշտոնական արարողությունների, ապա այս անգամ հանդիսավոր ընթացք է տրվել դրան:
Անշուշտ, Հայաստանի դրոշի բարձրացումն ուշագրավ քայլ է հետպատերազմյան մեր օրերում. քանիցս ենք ասել՝ ոչ մի անգամ  Հայոց եռագույնի հանդեպ հարգանքն ու ակնածանքն այնքան մեծ չեն եղել, որքան 2020 թ. նոյեմբերի 9-ից հետո:
Դա է պատճառը, որ Կապանի տարածաշրջանում եւ ընդհանրապես Սյունիքի սահմանամերձ գրեթե բոլոր բնակավայրերում մինչեւ հիմա՝ տարբեր տեղերում,  բարձրացվել է Եռագույնը:
Այսօրվա միջոցառումն էլ, անշուշտ, գնահատանքի արժանի է, բայց եւ առավել արժանի կլիներ, եթե…
Պարզվում է՝ Սյունիքի նախկին մարզպետներից մեկը, ում այս կողմերում թուրք են անվանում, ով վերջին երկու-երեք ամսում հաջողությամբ իր կեղտոտ ձեռքերն է տաքացնում Սյունիքի դժբախտությունների վրա, փորձել է օգտագործել այսօրվա արարողությունը նույնպես եւ հիշեցնել իր կենդանության մասին: