Վահե Հակոբյանն իրեն ֆիզարձակուրդում գտնվող կնոջ տեղ է դրել
Գորիս համայնքի ղեկավարի թեկնածու Սամվել Հարությունյանը հոկտեմբերի 25-ին հարցազրույց է տվել «Ժողովուրդ» թերթին, որը (նաեւ տեսագրված տարբերակը) շարունակում է մնալ սյունիքյան հանրության ուշադրության կենտրոնում:
Ըստ Սամվել Հարությունյանի՝ «Ես գտնում եմ, որ Վահե Հակոբյանը կիսատ-պռատություն է պարզապես: Անցած մեկ տարում նա խայտառակ ընթացք է ունեցել: Մեկ տարվա ընթացքում կիսով չափ արձակուրդում է եղել, մարզպետարան աշխատանքի չի ներկայացել: Ֆիզարձակուրդ գնացող կինը մոտավորապես այդքան է գնում: Դա նշանակում է, որ նա ֆիզարձակուրդ գնացող կնոջ տեղ է իրեն դրել: Վարչապետն ասում է՝ ես պարտադրել եմ, որ բոլոր նախարարները շաբաթ օրն աշխատեն, բայց մրազպետն աշխատանքի ընդհանրապես չի գալիս, հիմա էլ պարզվում է՝ ուղղաթիռով է գալիս: Ոչ մի մարզպետ երբեւէ իրեն թույլ չի տվել նման շռայլություն: Մեկն ասում է՝ դա արժե մոտավորապես 800 հազար դրամ, իսկ մեկ այլ քաջատեղյակ անձ նշեց, թե 1 մլն 250 հազար դրամ է: Համոզված եմ, որ ինքը չի կառավարում Սյունիքը: Ղեկավարում է Էլիզաբեթ անունով մեկը, ով նաեւ մարզպետի կինն է: Եվ մարզպետին այնքան չեն վստահում, որ Միլենա անունով մի աղջկա ուղարկել են մարզպետարան՝ օգնականի կարգավիճակով, եւ նա այնտեղ ցուցումներ է տալիս»:
Սամվել Հարությունյանն անդրադարձել է նաեւ Ազգային անվտանգության ծառայության Գորիսի տարածաշրջանի նախկին պետ Վահիկ Սաֆարյանին, ով, թեեւ պաշտոն չունի, բայց Գորիսում հանդես է գալիս իբրեւ Սյունիքի մարզպետի խորհրդական Գորիսի եւ Սիսիանի հարցերով: Նա Գորիսում կասկածելի գործունեություն է իրականացնում եւ չի բացառվում, որ նախկին պաշտոնի բերումով ունեցած գաղտնիքներն այսօր ծառայեցնում է մարզպետի ընդդիմախոսներին վարկաբեկելու, Գորիսի նախընտրական գործերին միջամտելու նպատակով: