Վահե Հակոբյանը՝ «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲ ընկերության գլխավոր տնօրենի 1-ին տեղակալ
Վահե Հակոբյանը, ով 2014 թվականի հուլիսի 1-ից «Զանգեզուրի ՊՄԿ» ՓԲ ընկերության վարչական տնօրենն էր, 2016թ. օգոստոսի 15-ից նշանակվել է նույն ընկերության գլխավոր տնօրենի 1-ին տեղակալ:
Վահե Հակոբյանը ծնվել է 1971թ. Երեւանում: Միջնակարգ կրթությունը ստացել է Երեւանի Ն.Ստեփանյանի անվան N71 դպրոցում: 1993թ. ավարտել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի տեխնիկական կիբեռնետիկայի ֆակուլտետը` ինժեներ-կիբեռնետիկ մասնագիտությամբ: 1993-95թթ. ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում: Այնուհետեւ աշխատել է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում, ապա զբաղվել ձեռներեցությամբ, որից հետո աշխատել ՀՀ գլխավոր դատախազությունում: 2010-2014թթ. աշխատել է խորհրդական Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմում: 2010-2011թթ. աշխատել է նաեւ «Քրոնիմետ մեթալս թրեյդինգ» ՍՊ ընկերությունում` խորհրդական, 2011-ից նույն ընկերության կոմերցիոն տնօրենն է:
2014-ի հուլիսի 1-ից «Զանգեզուրի ՊՄԿ» ՓԲ ընկերության վարչական տնօրենն է:
«Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲ ընկերությունում կատարվել են նաեւ կառուցվածքային որոշ փոփոխություններ: Լուծարվել է վարչական տնօրենի հաստիքը: Ստեղծվել են մի քանի դեպարտամենտներ, որոնք կգլխավորեն վարչական տնօրենի նախկին երեք տեղակալները:
Հիշեցնենք՝ Վահե Հակոբյանը միաժամանակ «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահն է, Սյունիքի մարզի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահը եւ «Գանձասար-Կապան» ֆուտբոլային ակումբի նախագահը:
Շնորհավորում ենք Վահե Հակոբյանին՝ նոր նշանակման կապակցությամբ, ցանկանում նրան հաջողություններ Հայաստանի լեռնահանքային արդյունաբերության խոշորագույն ձեռնարկության աշխատանքի արդյունավետության բարձրացման, ինչպես եւ Սյունիքի մարզի առջեւ ծառացած սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման գործում: