Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենայինի 70-ամյակը Քաջարանում նշվեց ժողովրդական տոնախմբությամբ
Հուլիսի 14-ին Քաջարանը տոնական  ծփանքի մեջ էր… Նշվում էր «Զանգեզուրի ՊՄԿ» ՓԲ ընկերության 70-ամյակը:
Հանքագործների հոբելյանին նվիրված տոնակատարությանը մասնակցելու եւ նրանց  շնորհավորելու համար  Քաջարան էին ժամանել Ազգային ժողովի պատգամավորներ Արմեն Խաչատրյանը, Կարեն Համբարձումյանը,  հանրապետության էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը:
Հանքագործներին շնորհավորելու էր եկել նաեւ Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
Տոնակատարության գլխավոր միջոցառումներից էր քաղաքի մշակույթի պալատում տեղի ունեցած հանդիսավոր նիստը, որի ընթացքում ելույթ ունեցավ «Զանգեզուրի ՊՄԿ» ՓԲ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռոման Խուդոլին՝ իմաստավորելով ընկերության անցած ճանապարհը, նշելով կոմբինատի զարգացման ուղիները եւ շնորհավորանքի խոսք ուղղելով բազմահազարանոց կոլեկտիվի անդամներին:
Քաջարանի տարածաշրջանի հոգեւոր հովիվ Տեր Շիրակ քահանա Խանոյանը ներկաներին հղեց  Սյունյաց թեմի առաջնորդական տեղապահ Մակար վարդապետ Հակոբյանի շնորհավորանքի եւ ողջերթի խոսքը:
Քաջարանի հանքագործներին հոբելյանի առթիվ շնորհավորանքի խոսք ուղղեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը:
Հանդիսավոր նիստի մասնակիցներին երաժշտական ողջույններ հղեցին Քաջարանի արվեստի դպրոցի սաները:
Տեղի ունեցավ նաեւ պարգեւատրությունների արարողություն. շուրջ յոթ տասնյակ հանքագործներ արժանացան ընկերության դրամական պարգեւների:
Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենայինի հոբելյանի առիթով 2023 թվականի մայիսի 20-ին լույս էր տեսել «Սյունյաց երկիր» թերթի հատուկ համարը, որը լավագույնս է ներկայացնում հանքարդյունաբերական հսկայի անցած ճանապարհն ու ներկայիս ընթացքը, ուստի եւ տոնական այս օրերին երիցս ընթերցողին ենք ներկայացնում պարբերականի բացառիկ այդ թողարկումը՝ http://surl.li/jcnrb :