«Զավակներդ՝ հայրենատեր, ընթացքդ՝ հարատև» խորագրի ներքո տոնական հանդիսավոր նիստ
«Զավակներդ՝ հայրենատեր, ընթացքդ՝ հարատև» խորագրի ներքո՝ մշակույթի կենտրոնի մեծ համերգասրահում տեղի է ունեցել տոնական հանդիսավոր նիստ, որի ընթացքում կապանցիներին շնորհավորել են Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Միջեկեղեցական հարաբերությունների գրասենյակի տնօրեն Հոգեշնորհ Տեր Գարեգին վարդապետ Համբարձումյանը, Ազգային ժողովի պատգամավոր, կապանցի Աննա Գրիգորյանը և Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը։
Ավանդույթի համաձայն՝ Կապան քաղաքի օրվա կապակցությամբ և համայնքի զարգացման տարբեր ոլորտներում նշանակալի ներդրում ունեցած անձինք՝ Սերգեյ Առստամյանը, Արտակ Թևանյանը, Կարմելա Հարությունյանը, Վահրամ Օրբելյանը, Արա Սարգսյանը, Արթուր Գաբրիելյանը, Տանյա Վարդանյանը, Համլետ Հայրապետյանը համայնքի ղեկավարի կողմից արժանացել են պատվոգրերի, շնորհակալագրերի և Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի կողմից թողարկված հուշադրամների։
Համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի որոշմամբ՝ համայնքում ճարտարապետության ոլորտի զարգացման, մշակութային եւ գեղագիտական արժեքների ստեղծման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի եւ մասնագիտական երկարամյա բեղմնավոր գործունեության համար Կապան համայնքի բարձրագույն՝ «Կապան» մեդալով է պարգևատրվել Յուրիկ Գևորգյանը։
Միջոցառման հանդիսավոր մասի ավարտից հետո հանդիսատեսը վայելել է Կապանի ժողնվագարանների անսամբլի և կանանց երգչախմբի համատեղ գեղեցիկ միջոցառումը: