Ժաննա Անդրեասյանն այցելել է ավտովթարից տուժած դպրոցականներին եւ ուսուցիչներին
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը այսօր այցելել է Կապան՝ նախօրեին ավտովթարից տուժած դպրոցականներին եւ ուսուցիչներին տեսակցելու համար։
Տեղում նախարարին ներկայացվել է իրավիճակը, այնուհուհետեւ Ժաննա Անդրեասյանն  այցելել է Կապանի բժշկական կենտրոն, որտեղ բուժօգնություն են ստանում վթարից տուժածները։
Նախարարը զրուցել է երեխաների եւ ուսուցիչների հետ՝ նրանց  մաղթելով շուտափույթ ապաքինում։ Այցի արդյունքում ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարը մասնավորապես նշել է՝ «Սյունիքի մարզում նախօրեին տեղի ունեցած ավտովթարն իսկապես ողբերգություն է։ Պետք է կատարվի վերլուծություն, թե ինչու է նման իրավիճակ ստեղծվել։ Իրավապահ մարմիններն, իհարկե, իրենց գործն անում են, քննությունն ընթացքի մեջ է, բայց ԿԳՄՍ նախարարությունը՝ որպես կրթության ոլորտի լիազոր մարմին, պետք է հատուկ վերլուծություն իրականացնի, թե երեխաների տեղափոխման գործընթացը, ընդհանրապես, ինչպես է կազմակերպվում։ Մեր ուշադրությունն ու զգոնությունը պետք է բազմապատիկ մեծ լինեն, երբ գործ ունենք երեխաների անվտանգության հետ: Համապատասխան չափորոշիչերն ու պահանջները պետք է շատ հստակ լինեն։ Վերահսկողության մեխանիզմները նույնպես կարգավորված եւ խիստ պետք է լինեն, երբ խոսում ենք երեխաներին տեղափոխող տրանսպորտային միջոցների մասին»: