Այս անգամ հանդես եկան մանկավարժները
Կապանի երաժշտական դպրոցների տարեվերջյան համերգները վերածվում են յուրօրինակ հաշվետվության: Հունիսի 11-ին մարզկենտրոնի Արամ Խաչատրյանի անվան N1 երաժշտական դպրոցի բեմահարթակում այս անգամ հանդես եկան կրթօջախի դասատուները, ովքեր մանկավարժ լինելուց զատ իրենց դրսեւորեցին որպես հմուտ երաժիշտ-կատարողներ՝ հանդիսականին պարգեւելով բազում հաճելի պահեր: Համերգին մասնակցում էին Կապանի քաղաքապետ Աշոտ Հայրապետյանը, Սյունիքի մարզպետարանի կրթության, մշակույթի եւ սպորտի վարչության մշակույթի բաժնի պետ Սարգիս Դավթյանը, այլ հրավիրվածներ, որոնց նախասրահում ջութակահարների խումբը դիմավորեց սքանչելի մի կատարումով: Իսկ դահլիճի բեմահարթակում դպրոցի երիտասարդ ու փորձառու դասատուները՝ դաշնամուրային, փողային, ժողովրդական նվագարանների ու ձայնի պահպանման բաժիններից, հնչեցրին հայ եւ արտասահմանյան կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ (Ա. Բաբաջանյան, Ռ. Ամիրխանյան, Թարիվերդիեւ, Ռախմանինով, Շոպեն, Բրամս, Գրիգ եւ ուրիշներ): Դպրոցի ժողովրդական նվագարանների համույթը ներկայացրեց հայկական ժողովրդական պարեղանակների շարք: Համերգը եզրափակվեց կրթօջախի երգչախմբի ելույթով (ղեկավար՝ Նորա Դավթյան), որը հանդիսականին հրամցրեց սրտամոտ եւ հարազատ երգերի մի փունջ:
Քաղաքապետ Աշոտ Հայրապետյանը բարձր գնահատեց դպրոցի մանկավարժների կատարողական վարպետությունը, իսկ դպրոցի կոլեկտիվը պատրաստակամություն հայտնեց քաղաքային իշխանության օժանդակության դեպքում բարեգործական համերգներով հանդես գալ հանրապետությունում եւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության տարբեր բնակավայրերում: Այս հիշարժան միջոցառումից հուշ մնաց մանկավարժական կոլեկտիվի՝ քաղաքապետի հետ լուսանկարը: