ԱԺ հանձնաժողովների նախագահների ընտրությունը կկայանա հունվարի 18-ին
ՀՀ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների նախագահների ընտրության հարցի քննարկումը կշարունակվի հունվարի 18-ին«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբայս մասին հունվարի 17-ի նիստի ավարտին հայտնեց  ԱԺ ընդդիմադիր փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը:
«Իմ քայլը» խմբակցությունը կնախագահի 8,  «Բարգավաճ Հայաստան»-ը` 2, իսկ «Լուսավոր Հայաստանը»՝ 1 հանձնաժողովումՆիստում խմբակցությունները ներկայացրել էին իրենց թեկնածուներին:
«Իմ քայլը» խմբակցություն
Նարեկ Զեյնալյանառողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ առողջապահությունմայրությունմանկությունսոցիալական ապահովությունհաշմանդամության հիմնահարցերաշխատանքզբաղվածությունժողովրդագրություն եւ այդ ոլորտները կարգավորող օրենքներ (12 անդամ),
Ռուբեն Ռուբինյանարտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողով՝ միջազգային հարաբերություններՄիավորված ազգերի կազմակերպությանԵվրոպայի խորհրդիԵվրոպայում անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպությանինչպես նաեւ այլ միջազգային կազմակերպությունների հետ կապերմիջխորհրդարանական համաձայնագրեր եւ կապերխորհրդարանական բարեկամական խմբեր եւ այդ ոլորտները կարգավորող օրենքներ(14 անդամ),
Մխիթար Հայրապետյանգիտությանկրթությանմշակույթիսփյուռքիերիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ գիտությունկրթությունմշակույթհայրենադարձությունսփյուռքի հետ կապերերիտասարդությունսպորտտեղեկատվությունմամուլռադիոհեռուստատեսություն եւ այդ ոլորտները կարգավորող օրենքներ (12 անդամ),
Արման Եղոյանեվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ Եվրոպական միության հետ կապերԵվրոպական միության եւ Հայաստանի Հանրապետության միջեւ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի իրագործման հետ կապված հարցերԵվրոպական Միության իրավական ակտերին Հայաստանի Հանրապետության օրենքների մոտարկում եւ այդ ոլորտները կարգավորող օրենքներ (10 անդամ),
Վլադիմիր Վարդանյանպաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ պաշտպանությունազգային անվտանգությունոստիկանությունարտակարգ իրավիճակներռազմարդյունաբերական համալիրզինված ուժերումազգային անվտանգությանոստիկանության եւ այլ ռազմականացված մարմիններում ծառայություն եւ այդ ոլորտները կարգավորող օրենքներ (11 անդամ),
Վարազդատ Կարապետյանպետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ սահմանադրաիրավական հարցերկուսակցություններընտրական համակարգԱզգային ժողովի կանոնակարգհանրաքվեսահմանադրական դատարանարդարադատությունդատարանակազմությունդատախազությունքննչական մարմիններդատական ակտերի հարկադիր կատարումքրեակատարողական ծառայությունհամաներումհանրային ծառայություն եւ այդ ոլորտները կարգավորող օրենքներՍահմանադրության փոփոխություններքաղաքացիականքրեականվարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքերդատավարական օրենսգրքեր (15 անդամ),
Անդրանիկ Քոչարյանտարածքային կառավարմանտեղական ինքնակառավարմանգյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ տարածքային կառավարումվարչատարածքային բաժանումտեղական ինքնակառավարումտարածքային զարգացումհամայնքային ծառայությունտեղական հարկերտուրքեր եւ վճարներգյուղատնտեսությունբնության պահպանություն եւ այդ ոլորտները կարգավորող օրենքներ (12 անդամ),
Բաբկեն Թունյանտնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ հարկերտուրքերվճարներարդյունաբերությունքաղաքաշինությունէներգետիկաբնական պաշարներտրանսպորտկապհեռահաղորդակցությունինտերնետ (համացանց), արտադրական ենթակառուցվածքի այլ ճյուղերզբոսաշրջությունառեւտուր եւ ծառայություններձեռնարկատիրական գործունեությունպետական գույքի կառավարումսակագներտնտեսական մրցակցությունհակամենաշնորհ եւ այդ ոլորտները կարգավորող օրենքներ (15 անդամ),
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցություն
Նաիրա Զոհրաբյանմարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ մարդու իրավունքների պաշտպանություներեխայի իրավունքներկրոնկանանց եւ տղամարդկանց իրավահավասարությունազգային փոքրամասնություններփաստաբանություննոտարիատարհեստակցական միություններհասարակական կազմակերպություններ եւ այդ ոլորտները կարգավորող օրենքներ (10 անդամ),
Միքայել Մելքումյանտարածաշրջանային ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ Եվրասիական տնտեսական միության եւ տարածաշրջանի մյուս երկրների հետ կապերՀայաստանի Հանրապետության եւ Եվրասիական տնտեսական միության անդամ մյուս պետությունների օրենսդրության ներդաշնակեցումմիասնականացում եւ այդ ոլորտները կարգավորող օրենքներ (11 անդամ),
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցություն
Մանե Թանդիլյանֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ բյուջետային օրենսդրությունպետական բյուջեփոխառություններվարկերդրամդրամաշրջանառությունաուդիտհաշվեքննությունբանկային համակարգֆինանսական(դրամականկապիտալիվարկայինապահովագրական եւ արժեթղթերիշուկաներ եւ այդ ոլորտները կարգավորող օրենքներ (10 անդամ):