Բեմահարթակում երիտասարդ տաղանդներն էին
Կապանի արվեստի քոլեջի 60-րդ տարեդարձի շրջանակում անցկացվող միջոցառումները շարունակվում են։ Նոյեմբերի 30-ին կրթօջախի  Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում հանդես եկան ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, Երևանի Կոմիտասի անվան կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր Սերգեյ Քեչեկի սաներ, Երևանի ՊԻՉայկովսկու անվան մասնագիտական երաժշտական դպրոցի աշակերտ Դանիել Հարությունյանը (դաշնամուր), և Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի ուսանող Դավիթ Հովհաննիսյանը (դաշնամուր, երգեհոն)։
Համերգի սկզբում Դ Հովհաննիսյանը երգեհոնով հնչեցրեց Բախի «Երեք խորալային պրելյուդը»։ Այնուհետև երկու շնորհաշատ երաժիշտները հաջորդաբար դաշնամուրով հնչեցրին Հենդելի, Բեթհովենի, Շտրաուսի, Շոպենի, Լիստի, Ռախմանինովի, Բաբաջանյանի, Կոմիտասի ստեղծագործություններից։ Ամենավերջում երկու դաշնակահարները միասին կատարեցին Բրամսի «Հունգարական պարը»։
Համերգի ավարտին քոլեջի տնօրեն Աշոտ Խաչատրյանը նշեց, որ Սերգեյ Քեչեկը երկու և ավելի տասնամյակ քոլեջի կողքին է եղել իր ուսանողների համերգներով և վարպետաց դասերով, իսկ Դանիելը և Դավիթը առաջին անգամ չէ, որ հանդես են գալիս քոլեջի երգեհոնային դահլիճի բեմահարթակում։
Քոլեջի տնօրենը երախտագիտություն հայտնելով նման երեկո պարգևելու համար, շնորհակալագրեր հանձնեց երաժիշտներին և նրանց դասախոսին՝ Սերգեյ Քեչեկին։