Հարգելի՛ Սուրիկ Խաչատրյան
Եռասերունդ երկրապահ կամավորականների միության, հանրապետության բոլոր երկրապահների, 5-րդ բրիգադի մարտիկների, պատանի, երիտասարդ երկրապահների եւ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ ծննդյանդ 60-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ: Մաղթում եմ քեզ, քո ընտանիքի անդամներին առողջություն, երջանկություն, հաջողություններ:
60 տարին պատկառելի տարիք է: Այդ տարիքում հստակորեն կարելի է հաշվետվություն տալ, թե կյանքի որոշակի ժամանակահատվածում մարդը որքանով է պիտանի եղել ընտանիքին, ընկերներին, հայրենիքին, ազգին, պետությանը: Դու, հարգելի՛ իմ ընկեր, կյանքիդ կարեւոր տարիները նվիրել ես Արցախյան ազատամարտին եւ Սյունիք աշխարհի սահմանների պաշտպանությանը: Պատահական չէ, որ դու ԵԿՄ վարչության անդամ ես եւ երկրապահի Սյունիքի մարզային խորհրդի նախագահը: Լավագույն կողմերով դրսեւորվելով 1989-94-ի պատերազմական օրերին` հարաբերական անդորրի տարիներին եւս դու, սիրելի՛ մարտական ընկեր, նվիրվել ես հայրենանվեր աշխատանքի` նպաստելով եռասերունդ երկրապահի հայրենասիրական ծրագրերի կյանքի կոչմանը, պատանի եւ երիտասարդ երկրապահների կրթման, դաստիարակման գործընթացին:
Սյունիքը ռազմավարական կարեւոր նշանակություն ունեցող մարզ է, եւ հպարտորեն կարող ենք արձանագրել, որ երկրապահ Սուրիկ Խաչատրյանը պատվով է իրականացնում մարզը զարգացնելու, շենացնելու պարտականությունը:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ ծննդյանդ օրվա կապակցությամբ: Լավագույն բարեմաղթանքներս ընդունելով` հիշի՛ր, որ դեռ միասին բազում հայրենասիրական ծրագրեր ենք իրականացնելու: