«ԳԱՆՁԱՍԱՐՆ» ԱՆԹԱԼԻԱՅՈՒՄ 4 ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՆԻ
«Գանձասար-Կապանն» ավարտել է կապանյան իր հավաքը եւ վերադարձել է Երեւան: Հավաքի վերջին օրը թիմը երկկողմանի հանդիպում անցկացրեց:
«Գանձասար -Կապանը» շարունակում է մարզվել «Փյունիկի» մարզադպրոցում: Փետրվարի 9-ին Աշոտ Բարսեղյանի գլխավորած թիմը Վանաձորում ստուգողական հանդիպում կանցկացնի «Լոռիի» հետ, իսկ փետրվարի 14-ին արդեն կուղեւորվի Անթալիա, որտեղ կանցկացնի ստուգողական 4 հանդիպում:
Փետրվարի 17-ին «Գանձասար-Կապանը» կմրցի Ուկրաինայի բարձրագույն խմբի ներկայացուցիչ Չեռնիգովի «Դեսնայի», փետրվարի 20-ին կխաղա Բելառուսի բարձրագույն խմբում հանդես եկող Մինսկի «Գորոդեյայի եւ փետրվարի 23-ին՝ Օմսկի «Իրտիշի» հետ, որը հանդես է գալիս Ռուսաստանի ազգային լիգայում: Վերջին հանդիպումը կկայանա փետրվարի 26-ին ղազախական «Ժետիսուի» հետ,  որը նույնպես հանդես է գալիս իր երկրի բարձրագույն խմբում: Կապանյան թիմը տուն կվերադառնա փետրվարի 27-ին:
Ի տարբերություն մյուս թիմերի՝ «Գանձասար-Կապանը» ազատ է գարնանային հատվածի մեկնարկային հանդիպումից եւ իր առաջին խաղը կանցկացնի մարտի 6-ին «Ալաշկերտի» հետ:
«Գանձասար-Կապանը» մեկ տարվա պայմանագիր է ստորագրել պորտուգալացի կիսապաշտպան Ժորյե Մարտին Չուլայի հետ: Պերուացի կիսապաշտպան Կառլոս Դանթե Օլասկուրագա Վիերայի հարցը պարզ կդառնա Անթալիայի հավաքի ժամանակ: Արտասահմանյան հավաքի ընթացքում կապանյան թիմում փորձաշրջան կանցնեն եւս մի քանի լեգեոներներ: