Գործարար Արմեն Մինասյանի բարեգործական ակցիան Սյունիքում, որ քաջալերանքի արժանի է
Համավարակի պատճառած դժվարություններն արդեն իսկ զգացվում են մեր կյանքի բոլոր ոլորտներում:
Դժվարություններին դեմ հանդիման են հայտնվել հատկապես սոցիալապես անապահով խավի ներկայացուցիչները, գործազուրկները, թոշակառուները, հաշմանդամները:
Իհարկե, կառավարությունն ընդունել է սոցիալական աջակցության բազմաթիվ ծրագրեր, բայց դրանք, կարծեք, ոչ բոլորին են հասու կամ ոչ լիարժեք են առաջ եկած խնդիրները լուծում:
Հենց այդ պատճառով է, որ վերջին օրերին կրկին ականատես ենք դարձել մեր ժողովրդի երեւելի զավակներին բնորոշ բարեգործությունների, միմյանց կարեկցելու եւ նեցուկ լինելու դրսեւորումների:
Ծագումով ապարանցի Արմեն Մինասյանին, ով բնակվում է Ռուսաստանի Դաշնության Կազան քաղաքում, մայիսի 2-ին պատահաբար հանդիպեցինք Հարժիս գյուղում:
Գործարարը թիվ 12 ընտրատարածքից ԱԺ պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանի ընկերակցությամբ գյուղ էր բերել ծանրոցներ՝ սոցիալապես անապահով ընտանիքիներին աջակցելու համար:
-Արմեն Մինասյանը փաթեթներ է բերել Վայոց ձորի եւ Սյունիքի մարզեր՝ անապահով ընտանիքների մի մասին օգնելու նպատակով, - ասաց ԱԺ պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը: -180 փաթեթ բաժանել ենք Վայոց ձորում, 101-ը՝ Կապան համայնքում, մնացածը՝ Գորիսի տարածաշրջանում:
Իսկ գործարար Արմեն Մինասյանը, որքանով հասկացանք, հաճույքով է կյանքի կոչում իր նախաձեռնությունը:
-Նպատակս մեկն է՝ դժվարին այս օրերին ինչ-որ բանով էլ ինքս օգտակար լինել մարդկանց, եւ այս ձեռնարկումն առաջին քայլն է այդ ուղղությամբ,-ասաց Արմեն Մինասյանը:- Միգուցե եւ հանրապետության այլ տարածաշրջանում իրականացնեի  նախաձեռնությունս, բայց իմ բարեկամ  Արմեն Խաչատրյանի հորդորով կարեւորեցինք  Վայոց ձորի եւ Սյունիքի  մարզերը:
Գործարար Արմեն Մինասյանի եւ պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանի նախաձեռնությունը բարձր գնահատեց Հարժիսի վարչական ղեկավար Մհեր Թարխանյանը՝ նրանց փոխանցելով գյուղի բնակիչների շնորհակալությունը: