Գրքի շնորհանդես՝ էլեկտրոնային գրադարանում
«Կապանի ակումբագրադարանային միավորում» ՀՈԱԿ-ի  էլեկտրոնային գրադարանում  տեղի ունեցավ Արթուր Պատվականյանի «Զինվորի տարի» բանաստեղծությունների  գրքի շնորհանդեսը, որ լույս է տեսել «Անտարես» հրատարակչությունում 2018 թվականին: Պատմաբան Գրիշա Սմբատյանը ներկայացրեց Արթուր Պատվականյանին`  նախեւառաջ նշելով, որ հեղինակը գյուղատնտեսական բարձրագույն կրթություն ունի, 1990-1995 թթ. եղել է հայրենի Շիկահող գյուղի գյուղխորհրդի նախագահ, պատերազմական տարիներին մեծ նպաստ բերել գյուղի կենսապահովման եւ ինքնապաշտպանության կազմակերպմանը:
Բանաստեղծություններ գրել է դպրոցական նստարանից, շարունակել ուսանողական տարիներին, բայց երբեք չէր մտածել տպագրվելու   մասին:
Մտերիմներն են խորհուրդ տվել իր բանաստեղծական խոհերն ամփոփել մի գրքի մեջ:
Շնորհանդեսին խոսք ասացին Կապանի համայնքապետի տեղակալ Մարատ Հարությունյանը, Անդոկավանի դպրոցի տնօրեն, Արթուրի համադասարանցի Անուշ Մկրտչյանը, դերասան Արթուր Գաբրիելյանը, Լազր Դավթյանը, Սամվել Ավանեսյանը, ուրիշներ:
«Իմ բանաստեղծությունները ծնվել են կարոտից,  հայրենիքի եւ զինվորի հանդեպ ունեցած պատկառանքից», - այսպես սկսեց շնորհակալական  խոսքը   գրքի հեղինակը՝ ներկայացնելով աշխարհի եւ պոեզիայի մասին ընկալումները եւ պատմելով գրքի ստեղծման պատմության մասին:
Գիրքն ունի երկու բաժին՝ «Զինվորի տարի» եւ «Արահետ»:
Շնորհանդեսը վարում էր եւ գրքի բանաստեղծություններից ասմունքեց Թերեզա Գալստյանը:
«Զինվորի տարի» բանաստեղծական  ժողովածուն  խմբագրել եւ առաջաբանը գրել է Գորիսի պետական համալսարանի դասախոս, բանասիրական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Մհեր Քումունցը: