Հիմքում բարեգործությունն է
«Կապան մոլ» առեւտրի կենտրոնի երրորդ հարկաբաժնում ապրիլի 15-ին «Հուսո ձեռքեր» խորագրով ցուցահանդես-վաճառք է կազմակերպվել, որ նախաձեռնել էին հաշմանդամ եւ անապահով երեխաների պաշտպանության «Հուսո երիցուկ» հասարակական կազմակերպությունը (նախագահ՝ Գրիգորի Հարությունյան) եւ «Ջինիշյան» հիշատակի հիմնադրամի Կապանի գրասենյակը (համակարգող՝ Էռնա Արզումանյան): Օրհնելով ցուցահանդեսի բացումը՝ Կապանի հոգեւոր հովիվ տեր Վահան քահանա Հեբոյանը նշեց, որ նման միջոցառումները նպաստում են դեռահասների գեղագիտական դաստիարակությանը եւ իրենց հիմքում բարեգործական նշանակություն ունեն, քանզի երեխաներն իրենց երեւակայությամբ, կարողությամբ, Աստծո տված շնորհով փորձում են օգտակար լինել իրենց նմանին:
Ցուցադրանքում ձեռագործ աշխատանքներ էին՝ գոբելեններ, գեղանկարներ, ձեռքի աշխատանքներ, որոնց հեղինակները Կապանի տարբեր դպրոցների աշակերտներ են: Աշխատանքներ էին ներկայացրել նաեւ Քաշաթաղի շրջանի Կերենի եւ Գեղիի դպրոցները, Կապանի թիվ 3 հատուկ դպրոցը, երեխաների խնամքի եւ պաշտպանության Կապանի գիշերօթիկ հաստատությունը: Կապանի թիվ 3 հատուկ դպրոցի տաղավարում կրթօջախի սան Ռոզա Գրիգորյանը դազգահի վրա կարպետ էր գործում: Կարել էր տեսնել, թե ինչպես էր նախշ առ նախշ ծնվում կիրառական արվեստի այդ նմուշը: Կապանի թիվ 10 միջն. դպրոցը ներկայացրել էր ռոբոտատեխնիկական սարքերի նմուշներ:
Ցուցահանդեսի կազմակերպիչները խոստացան, որ նման միջոցառումները շարունակական կլինեն: