Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ կյանքի ամենահիշարժան իրադարձություններից մեկի՝ վերջին զանգի կապակցությամբ։ Համոզված եմ, որ գեղեցիկ ավանդույթի վերածված տոնական այս օրը հարազատ կրթօջախում հնչող վերջին զանգն ուղեկցելու է ձեզ ողջ կյանքի ընթացքում՝ հաճելի ու բարի հիշողություններ արթնացնելով դպրոցական մտերմիկ ու ջերմ միջավայրի, դասընկերների, սիրելի ուսուցիչների մասին:
Ձեզ համար օրվա գլխավոր խոհուրդը ոչ միայն դպրոցական տարիների ավարտն է, այլև կյանքի առավել պատասխանատու փուլի մեկնարկը։ Սա այն պահն է, որ պետք է կատարեք ապագայի համար ճիշտ ընտրություն և ընտրեք Ձեզ համար հոգեհարազատ մասնագիտություն։ Մի՛ վախեցեք դժվարություններից, բարձր նշաձող սահմանեք ձեզ համար ու ջանք ու եռանդ մի խնայեք ձեր նպատակներին հասնելու համար: Վստահ եմ, որ ձեր իսկ ջանքերի եւ աշխատանքի շնորհիվ նպատակները լինելու են հասանելի, երազանքները` իրագործելի, իսկ հաջողությունները` անխուսափելի:
Շնորհավորանքի խոսքեր եմ ուղղում նաև մեր մանկավարժներին և ձեր ծնողներին` հույս հայտնելով, որ դուք իրականություն կդարձնեք ձեզ հետ կապված նրանց բոլոր երազանքները:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ բոլորին, մաղթում ամուր առողջություն և բազմաթիվ նվաճումներ կյանքի բոլոր բնագավառներում:
Բարի երթ 2019 թվականի բոլոր շրջանավարտներին։