Խորհրդակցություն՝ նվիրված սեզոնային վարակների կանխարգելմանը ՆՈՒՀ-երում
Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը համայնքապետարանի նիստերի դահլիճում հրավիրել է խորհրդակցություն՝ համայնքում գործող նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունների տնօրենների և բուժքույրերի մասնակցությամբ։
Խորհրդակցության հիմնական թեման մանկապարտեզներում երեխաների հաճախելիության կտրուկ նվազումն է, ինչը պայմանավորված է սուր շնչառական վարակների սեզոնով։
Խորհրդակցության ընթացքում համայնքի ղեկավարը և՛ բուժքույրերին, և՛ տնօրեններին հորդորել է լինել հետևողական, զգոն, պահպանել մանկապարտեզի իդեալական մաքրությունը և լուրջ ուշադրություն դարձնել սանիտարահիգիենիկ պայմաններին՝ սահմանելով խիստ վերահսկողություն։
Համայնքապետը նաև հանձնարարել է բուժքույրերին առավոտյան ընդունելության ժամանակ մուտքի մոտ իրականացնել երեխաների զննում և հայտնաբերված հիվանդության կասկածով երեխաներին չընդունել հաստատություն։
Հարգելի՛ ծնողներ, Կապանի համայնքապետարանը կարևորում է երեխաների առողջության պահպանումը իր ենթակայությամբ գործող հաստատություններում և սեզոնային վարակների հետագա տարածումը կանխելու նպատակով հորդորում է՝ եթե Ձեր երեխայի մոտ առկա են գրիպանման երևույթներ, ապա մի՛ ուղարկեք Ձեր երեխային մանկապարտեզ։