Ազնվական արմատներով, տիպիկ ազնվական, կանացի մեծ հմայքի տեր, հպարտ քայլվածքով մի գեղեցիկ կնոջ, մայրիկի, տատիկի, քնքուշ քրոջ մասին է խոսքը:
Լարիսա Արսենի Գրիգորյան...
Սիրելի, նվիրված, հոգատար, հրաշալի մայր և տատիկ երեխաների, թոռների, ծոռների համար, ովքեր հպարտանում են նրանով, պաշտում ու սիրում անսահման ու աննկարագրելի սիրով:
Ծնվել է Կապանի շրջանի Ներքին Հանդ գյուղում 1945 թ. հուլիսի 7-ին: Դպրոցն ավարտելուց հետո ստացել է բարձրագույն կրթություն: Սովորել է Խաչատուր Աբովյանի անվան մանկավարժական ինստիտուտում: Աշխատել է Կապանի շրջանի Շիշկերտ գյուղի դպրոցում՝ ուսուցչուհի, Ներքին Հանդ գյուղի դպրոցում՝ տնօրեն, Քաջարան քաղաքի մանկապարտեզում՝ վարիչ, Լեռնաձոր գյուղի, Կապան քաղաքի թիվ 1 և թիվ 13 դպրոցներում՝ ուսուցչուհի:
Աշխատանքի վայրերում մեծ հեղինակություն ուներ, վայելել է բոլորի սերն ու հարգանքը, եղել է աշխատասեր, բարեխիղճ, պատասխանատու, մեծ գրքասեր: Կատարյալ ուսուցիչ էր, քանզի սիրում էր մանկավարժությունն ու իր աշակերտներին: Բազմաթիվ սերունդներ է ճանապարհել դեպի մեծ կյանք, որոնց տվել է կայուն գիտելիքներ, սովորեցրել ճիշտ ապրելու գաղտնիքները:
Լարիսա Գրիգորյանին հասարակության մեջ ճանաչում էին որպես բարի, համեստ, պարկեշտ, ընկերասեր անձնավորության:
Նա քնքշության, բարության, մեղմության մարմնացում էր: