Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ, Աշխատանքի և Աշխատավորների միջազգային օրվա՝ Մայիսի 1-ի կապակցությամբ։ Ավանդաբար նշվող այս տոնը կոչված է փառաբանելու և մեծարելու աշխատավորին, նրա արարումն ու աշխատանքը:
Թե՛ մեր երկրի ներսում, թե՛ նրա սահմաններից դուրս հայ աշխատավորը մշտապես աչքի է ընկել իր ստեղծագործ մտքով և արարող ձեռքով։ Այսօր մենք մեր բոլոր ջանքերը պետք է ներդնենք մեր համայնքում արժանապատիվ աշխատանքի, արժանապատիվ վաստակի հնարավորությունները մեծացնելու և մեր ժողովրդի բարօրությունն ապահովելու համար։ Քաջարանը աշխատավորների և աշխատանքի փառքի քաղաք է, որտեղ բոլոր սերունդները գրեթե յոթ տասնամյակներ շարունակ աչքի են ընկել իրենց աշխատասիրությամբ և արարումով։ Եվ հենց այդ աշխատասիրությամբ էլ մենք պետք է շարունակենք շենացնել ու զարգացնել մեր համայնքը։ Քրտնաջան աշխատանքն ու բազմավաստակ աշխատավորն ավանդաբար մեծ պատիվ ու հարգանք են վայելել դեռևս մեր նախնիների մոտ: Աշխատասեր ու բարեխիղճ մարդը միշտ բարձր է գնահատվել ու հասարակության համար հանդիսացել որպես լավագույն օրինակ:
Անցյալում բազմաթիվ դժվարություններ վերապրած մեր հայրենիքում պետք է ստեղծենք մի այնպիսի պետություն, որտեղ պահպանվում և սերնդեսերունդ են փոխանցվում մեր լավագույն ավանդույթները: Մեր աշխատանքով պետք է համայնքը քայլի ժամանակին համընթաց՝ յուրացնելով ոչ միայն նորարարությունները, այլև աշխատանքի կազմակերպման և աշխատավորների իրավունքների պաշտպանության ամենաառաջադիմական ձևերն ու չափանիշները:
Առանձնահատուկ շնորհավորում եմ ավագ սերնդի այն ներկայացուցիչներին, ովքեր արդեն կենսաթոշակային հանգստի են անցել, բայց իրենց աշխատանքային կենսագրությամբ թողել են մեծ հետագիծ համայնքի և պետության կյանքում։ Խոնարհվում եմ այն երախտավորների հիշատակի առջև, ովքեր իրենց մեծ փորձով ու գործով քաջարանցու աշխատավոր կերպարը բարձր են պահել և՛ հայրենիքում, և՛ հայրենիքի սահմաններից դուրս՝ ամենատարբեր ժամանակաշրջաններում։
Կրկին շնորհավորում եմ Աշխատանքի օրվա առթիվ և վստահ եմ, որ մեր աշխատասեր ժողովուրդը շարունակելու է Հայաստանի շենացման իր վերընթաց ուղին: Մաղթում եմ բոլորիս խաղաղ ու ստեղծագործ աշխատանք` հանուն մեր ընտանիքների ու համայնքների բարեկեցության, և մեր երկրի անխափան զարգացման: