Մհեր Եղիազարյանը դադարեցնում է 44 օր տևած հացադուլը, բայց ոչ արդարության համար պայքարը
Կենտրոն և Նորք-Մարաշ համայնքների ընդհանուր իրավասության դատարանը, հունվարի 14-ի նիստում, մերժել է HayNews.am կայքի պատասխանատու Մհեր Եղիազարյանի պաշտպանների միջնորդությունը, խափանման միջոց կալանքը փոխելու վերաբերյալ: Նա ԱԱԾ կողմից ձերբակալվել է 2018թ.-ի դեկտեմբերի 3-ին, իսկ դեկտեմբերի 5-ին տեղափոխվել «Նուբարաշեն» ՔԿՀ, որտեղ հացադուլ է հայտարարել: Եղիազարյանը հացադուլը դադարեցնելու մասին է հայտարարել.
«Արդեն 44 օր գտնվում եմ հացադուլի մեջ, պահանջելով արդար քննություն, որի շնորհիվ պարզ կդառնա, թե որքան շինծու է իմ դեմ հարուցված քրեական գործը, գուցե նաև պարզվի, թե ի՞նչ ուժ կամ ուժեր են այն ուղղորդում:
Հացադուլի ընթացքում իմ որևէ պահանջ չի բավարարվել, ինչը եւս մեկ վկայություն է իմ հետապանդման ուղղորդված լինելուն:
Այս օրերին իմ առանց այդ էլ բազմաթիվ հիվանդություններին ավելացել են նորերը, առողջությունս հիմնավորապես քայքայվել է:
Ես շնորհակալ եմ իմ բազմաթիվ ընկերներին, որոնք այս ամբողջ ընթացքում մնացին իմ կողքին, մեկ վայրկյան անգամ չկասկածելով իմ անմեղությանը:
Հատկապես երախտապարտ եմ ընտանիքիս անդամներին, որոնք անդուլ հոգատարությամբ սատարեցին ինձ:
Իմ կամքը ամուր է, և ես լի եմ վճռականությամբ՝ շարունակել պայքարս ճշմարտության համար:
Այդուհանդերձ, ինձ վրա չափազանց ծանր է ազդել սիրելի մայրիկիս հորդորը՝ հացադուլը դադարեցնելու վերաբերյալ:
Ուստի անսալով մորս հորդորին, հաշվի առնելով նաև հորս ծանր առողջական վիճակը, հայտարարում եմ, որ 44 – երորդ օրը դադարեցնում եմ հացադուլը, բայց ոչ պայքարը:
Վստահ եմ, որ նոր Հայաստանում արդարությունը հաղթանակելու է:
HayNews.am կայքի պատասխանատու Մհեր Եղիազարյան»