Նոր սկիզբ Սյունիքում. Սուրեն Պապիկյանը մարզպետարանում ներկայացրեց նորանշանակ մարզպետ Կարեն Համբարձումյանին
Սյունեցիների մեծամասնության կողմից ողջունելի է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ԲՀԿ կուսակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի համատեղ որոշումը, որ Սյունիքի մարզի քաղաքական պատասխանատվությունը վստահվեց «Ծառուկյան» դաշինքին, նրանք էլ մարզի ղեկավարումը վստահեցին Կարեն Համբարձումյանին:
Վերջինս ԲՀԿ-ի անդամ է հենց կուսակցության ստեղծման օրվանից: Նա քաղաքական լուրջ ու հարուստ կենսագրություն ունի: Համբարձումյանին ճանաչում են որպես ազնիվ, անկեղծ, հող ու ջրին նվիրված, խարդավանքներից զերծ, կայացած ու պատասխանատու անձ ու անհատ:
Իհարկե, Ծառուկյան դաշինքի տեսադաշտում ամենայն հավանականությամբ եղել են նաև այլ թեկնածուներ, սակայն Կարեն Համբարձումյանի ընտրությունը այս իրավիճակում ճիշտ էր ու արդարացված:
Սյունիքի նախորդ վեց մարզպետներից երեքը՝ Ռոման Նավասարդյանը, Էդիկ Բարսեղյանը, Վահե Մաքսիմի Հակոբյանը եղել են Կապանի տարածաշրջանից, Սուրիկ Խաչատրյանը՝ Գորիսից, իսկ երկուսը Սուրեն Աբրահամյանը և Վահե Ալբերտի Հակոբյանը՝ Երևանից:
Սյունիքի յոթերորդ մարզպետը Սիսիանից է: Կարեն Համբարձումյանը լինելով երիտասարդ, բանիմաց, շրջահայաց ու գործունյա, քաջ գիտակցում է պաշտոնի լրջությունն ու իր վրա դրված պատասխանատվությունը, քաջ գիտակցում է, որ երկրում ստեղծված քաղաքական նոր իրավիճակում նորովի մոտեցումներ ու աշխատելաոճ է պահանջում:
Կարեն Համբարձումյանը, ցանկացած իրավիճակում և կարգավիճակում միշտ հավատարիմ է եղել իր տեսակետներին, սկզբունքներին ու մոտեցումներին: Առավել քան համոզված ենք, որ Սյունիքի նորանշանակ մարզպետը կկարողանա պատվով ու արժանապատվությամբ իրականացնել իր բոլոր գործառույթները և կկայունացնի մարզի բարոյահոգեբանական լարված ու ապակայունացված մթնոլորտը:
Կարեն Համբարձումյանը որպես պատմական Սյունիքի մարզի ղեկավար, արդեն իսկ ստանձնել է իր պարտականությունները, HayNews.am-ը մաղթում է նրան հաջողություններ ի փառս Սյունյաց աշխարհի, վստահությամբ՝ մեծ ու հզոր քայլերով իրականացնի իր առջև դրված պարտականությունները: