Պայմանավորվածություն կա այսօր բանակցություններ սկսել. Գևորգ Փարսյան
ArmDaily.am-ի հետ զրույցում Կապանի քաղաքապետ Գևորգ Փարսյանը տեղեկացրեց, որ դեռևս գիշերվանից ադրբեջանցիների կողմից Գորիսից Կապան տանող ճանապարհը փակելուց հետո պայմանավորվածություն կա բանակցությունները այսօր սկսելու, սակայն դեռ ոչ հանդիպման ժամը, ոչ էլ հստակ տեղը դեռևս հայտնի չէ, այս պահին որևէ բանակցություններ չեն վարվում։
«Ադրբեջանական կողմը ճանապարհը փակել է երեկվանից։ Պատճառաբանությունը թվացյալ կամ իրենց կողմից ներկայացվող միջադեպն է, որն իրականությանը չի համապատասխանում։ Նրանք ասում են, թե իբր մեր երկու զինվորականները իրենց զինվորականին են վիրավորել սվիններով, բայց նման բան չի եղել»,-ասաց Փարսյանը։
Կապանի քաղաքապետն ասաց, որ ադրբեջանցիները փորձել են դեպի Կապան գնացող ճանապարհը ծանր տեխնիկայով փակել, տեղաշարժել են տեխնիկան ու շարել ճանապարհի երկայնքով, սակայն ռուս սահմանապահների պահանջով հետ են քաշել տեխնիկան։
Ինչ վերաբերում է բանակցությունների հնարավոր վայրին, Փարսյանն ասաց. «Բանակցությունների հանդիպման վայրն, ամենայն հավանականությամբ, Կարմրաքարից մեկ-երկու կիլոմետր դեպի Շուռնուխ է ընկած լինելու՝ հնարավոր է հենց այստեղ լինեն բանակցությունները»,- ասաց Կապանի համայնքապետը։
Մեր հարցին, թե ադրբեջանցիների կուտակում նկատվո՞ւմ է խնդրահարույց հատվածում, ասաց. «Նման բան չի նկատվել»։ Բանակցություններին մասնակցելու են ռուս սահմանապահները, ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատարությունն ու ադրբեջանցիները։