Գրադարանային համակարգի հարգելի աշխատողներ,
շնորհավորում եմ բոլորիդ մասնագիտական ձեր տոնի՝ գրադարանավարի օրվա առթիվ։
Գրադարանավարի զենքը գիրքն է, այն այսօր էլ, ինչպես և անցյալում, եղել և մնում է մեր հոգևոր-մշակութային իրողության սահմանապահը, իսկ գրադարանը՝ մեր ինքնության զինանոցը:
Այսօր մենք համայնքում մեր գրադարանները վերակառուցել և նոր շունչ ենք տվել` ստեղծելով բարձրակարգ պայմաններ, թե' ընթերցասեր հասարակության և թե' ոլորտի աշխատակիցների համար և ինչպես բոլոր ոլորտներում, այստեղ էլ միշտ պատրաստ ենք լուծելու ցանկացած խնդիր, որը կառաջանա ձեր առջև։
Հայ ժողովրդի սերը գրի ու գրականության նկատմամբ հազարամյակների պատմություն ունի և այդ պատմությունը ամբարված է Մեսրոպ Մաշտոցի անունը կրող մեր Մատենադարանում, որը մեր գրական մտքի և ժառանգության գլխավոր զինանոցն է։
Ամուր պահենք, հզորացնենք, հավելենք մեր մտքի զինանոցը՝ մեր հաղթանակները մշակույթով, գիտությամբ, կրթությամբ վերակերտելու անձնուրաց հավատով:
Վստահ եմ, որ գրադարանների ընթերցասրահներից երբևէ չի պակասի գիտակ ընթերցողի ներկայությունը և դուք ձեր կատարած կարևոր առաքելությամբ միշտ արթուն կպահեք սերը դեպի գիրքը։
Կրկին շնորհավորում եմ մասնագիտական ձեր տոնը՝ սեր, երջանկություն և խաղաղություն եմ մաղթում բոլորիդ ընտանիքներին։