Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանի շնորհավորանքը՝ երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ
01.06.2023 10:42
Շնորհավորում եմ բոլորիս երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ: Երեխաները հայկական ընտանիքներում ունեն իրենց առանձնահատուկ տեղը, և անկախ ընտանեկան ու սոցիալական տարբեր խնդիրներից` նրանք մշտապես շրջապատված են ջերմությամբ, հոգատարությամբ և սիրով: Ցավոք սրտի, մեր հասարակության մեջ կան նաև ընտանեկան ջերմության, պետության և հասարակության ամենօրյա հոգածության կարիք ունեցող մանուկներ:
Որպես համայնքի ղեկավար` վստահեցնում եմ, որ ջանքեր չեմ խնայել և չեմ խնայելու բոլոր երեխաների պաշտպանվածության, բարեկեցության և բազմաբնույթ այլ խնդիրների լուծման գործում:
Սիրելի՛ երեխաներ, դուք եք մեր վաղվա օրվա կրողներն ու հայրենիքի ապագան կերտողները, ուստի մեզանից յուրաքանչյուրի պարտքն է ստեղծել բարեկեցիկ պայմաններ ձեր պայծառ ու անհոգ կյանքի համար:
Հունիսի 1-ը ևս մեկ առիթ է պատասխանատվության առավել մեծ զգացումով համախմբվել վերը նշված և բազմաթիվ այլ հարցերի լուծման շուրջ:
Մեր նպատակն է անել հնարավորը, որպեսզի ձեր մանկությունն անցնի խաղաղ ու զարգացող հայրենիքում, որպեսզի դուք մեծանաք առողջ ու երջանիկ՝ շրջապատված անսահման ջերմությամբ ու հոգատարությամբ, ստանաք որակյալ ու ժամանակակից կրթություն:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ՝ թանկագին փոքրիկներ, ձեր ծնողներին, տատիկներին ու պապիկներին` այս հրաշալի տոնի կապակցությամբ և մաղթում բոլորիդ քաջ առողջություն, մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք: